• 3 rady pro vestavěné skříně – fotogalerie

  Vestavěné skříně jsou praktickou a designovou záležitostí. Neměli by chybět v žádné domácnosti, která chce ušetřit místo a mít přitom dostatek úložného prostoru. Kromě praktické stránky skříně a jejích fotogalerií, nabízí i designovou stránku věci. Co je zapotřebí k tomu mít vestavěnou skříň a na co si dát pozor?

  Před nákupem vestavěné skříně je zapotřebí si dát pozor hned na několik věcí. Některé jsou více důležité jiné méně. Nic byste však neměli ponechat náhodě a vše si řádně promyslet, zapsat a změřit.

  Cena hraje důležitou roli

  Vestavěné skříně a (které dokumentují krásné internetové fotogalerie) nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Vše však záleží na velikosti, materiálu, době dodání a i samotném dodavateli. Je však zapotřebí zvážit všechny možnosti a počítat s tím, že za unikátní výrobek si zkrátka připlatíte.

  Vhodnou alternativou k vestavěné skříni může být sériově vyráběná šatní skříň, která sahá až ke stropu a nabízí podobné možnosti jako vestavěná skříň. Je však zapotřebí počítat s možností, že nemusí úplně zapadnout do vašeho řešení a je tedy důležité předem plánovat.

  Důležité je vše správně změřit

  Pokud vás neodradí cena vestavěné skříně, je zapotřebí si vzít do ruky metr a vše změřit. Změřte si hloubku a výšku skříně. K hloubce nezapomeňte připočítat zhruba deset centimetrů, které si vyžádají kolejnice. Vhodným nástrojem je i vodováha. Ta vám totiž ukáže jak moc křivou podlahu máte a jak moc bude zapotřebí uměle dorovnat výškové rozdíly.

  Plánujte, plánujte a zase plánujte

  Prasátko je plné, prostor je změřený a teď nám zbývá jen naplánovat skříň. Jedná se o nejoblíbenější část plánování pro vestavěné skříně (viz naše přiložená galerie fotografií). Zde totiž začíná ta pravá zábava. Předem si určete co od vestavěné skříně očekáváte. Nahoře a dole jsou nejčastěji umístěny krabice, kvůli horšímu přístupu. Prostor mezi můžete vyplnit podle potřeby.

  Nejčastěji se používají šatní tyče, zásuvky a police. Kromě klasického vybavené se často používají i organizátory na boty. Zapomenout nesmíme ani na možnost ukládání vysavače, žehlícího prkna či špinavého prádla. Zkrátka před pořízením vestavěné skříně, je zapotřebí myslet na všechny scénáře, pro které vestavěnou skříň využijete.