• 4 čalouněné sedací soupravy, které stojí za koupi

  Sortiment čalouněných sedacích souprav je natolik pestrý, že si může vybrat každý. Sedací souprava je sama o sobě nepostradatelným nábytkem v každém obývacím pokoji. Bez pořádné sedačky v obýváku si málokdo umí představit pohodlné bydlení. Snad jen pravověrní vyznavači japonského stylu či jiných orientálních zvyklostí, u kterých patří k bontonu sezení na zemi.

  Kvalitních čalouněných sedáků není nikdy dost

  Provedení sedacích souprav je rozmanité. Tvarově jsou to sedačky klasické, tvořené jedním gaučem a dvěma křesly. Dále to mohou být trojsedáky, dvojsedáky a jedno křeslo, či další kombinace. Oblíbené jsou rozkládací sedací soupravy a sedačky s úložným prostorem. Z praktického hlediska se v obou případech jedná o jedinečné řešení.

  Rozkládací sedačka je vhodná zejména do malého bytu, nebo může sloužit k přespání případné návštěvy. Zrovna tak ale může rozkládací sedačka plně nahradit manželské postele, což je právě v malém bytě obrovská výhoda.

  Pokud jde o úložný prostor, tak lze do něj ukládat nejrůznější věci, pro které bychom jinak museli v bytě vyčlenit jiné prostory. Ložní prádlo, nebo sezónní oblečení či sportovní náčiní, případně dětské hračky se jednoduše ukryjí do úložného prostoru a v bytě nám nebudou překážet.

  Potahy, které neomrzí

  Rovněž výběr potahových materiálů na sedacích soupravách je široký. K nejoblíbenějším a nejčastěji pořizovaným ovšem patří čalounění. Jedná se o praktický potah, který se v současnosti vyrábí z odolných a snadno čistitelných materiálů.

  Z čalounění se snadno odstraňuje prach a roztoče, na omak je to velmi příjemný potah a navíc se nabízí nekonečné řady barevného provedení a vzorů. Čalounění se dobře kombinuje a slaďuje s dalšími potahovými látkami, se závěsy a záclonami v bytě.

  Přednosti čalounění

  Výhodou čalounění je rovněž jeho snadná výměna a náhrada za nové. Pokud se nechcete rozloučit se svou oblíbenou sedačkou, jejíž jediným handicapem je prodřené či jinak poškozené čalounění, můžeter si objednat jeho opravu. Čalounické firmy provádějí opravy a výměny čalounění sedacích souprav, ale i jednotlivých křesel, židlí, taburet a jiných kusů nábytku. Ve staré sedačce se vymění molitany, oblékne se do nového kabátu a může sloužit další řádku let.