• 5 dveřové šatní skříně

  5 dveřové šatní skříně jsou již naprostým luxusem a obrovským pomocníkem, který schová kdejaké harampádí v domě. Pořád ještě se jedná o levnější variantu, než na kolik by vás vyšla skříň ryze na míru od stolaře. Stále však i při 5 dveřové verzi skříně, vám může zůstat nevyužitý prostor, kterého je škoda…

  Možné podoby 5 dveřových šatních skříní

  Velmi oblíbené jsou kombinace ze zrcadlem. A to ať už v samotném prostředku skříně, anebo po stranách. V mnoha případech si lze i vybrat požadovanou stranu otvírání dveří, skříně mohou být také posuvné, což je úplně nejlepší alternativa. Kdo nemá navíc již prostor na šuplíkové komody na spodní prádlo a ponožky, uvítá 5 dveřové šatní skříně s bonusem v podobě šuplíků na dně.

  Dveřové šatní skříně výrobci nabízí i v mnoha úložných provedeních – nejen, že je v nich nezbytná tyč na zavěšení oblečení na ramínku, ale rovněž skříně disponují úložnými regály, kde můžete na jednotlivé police ukládat složená trička a další oděvy. Na druhou stranu to tak být nemusí a skříň může být vyloženě jen tyčová, anebo naopak jen regálová.

  Materiál a barva

  Mezi oblíbený materiál nejen 5 dveřových skříní patří lamino, které vám domů dojde v demontovaném stavu a snadno jej složíte. Totéž platí i o masivu, avšak některé druhy skříní z masivu, zejména vyrobených na zakázku, jsou již v pevném stavu a těžko se s nimi manipuluje, natož stěhuje. Na druhou stranu masiv dřeva poskytuje pevnou oporu pro uložení věcí, snadno se renovuje a vydrží vám celý život.

  Dřevo namoříte jakoukoli barvou a po čase, když se vám skříň omrzí, ji zase stejně snadno můžete přebarvit. To z lamino skříněmi nelze. Lamino skříně se však v obchodních domech s nábytkem nabízejí již jako sestavy spolu s postelí, nočními stolky a dalšími komodami, můžete si tak ve stejném vzoru sestavit celou ložnici nebo dětský pokoj.