• Bílá obývací stěna pozvedne celý obývák

  Bílá je barva, která se pomalu, ale jistě dostává opět do módy. Ano, bílá zvětšuje prostor, rozveseluje jej, je to barva čistoty a veselí, ovšem nehodí se do každé místnosti. Například žijete-li v rodinném domě, bílého nábytku se rozhodně vyhněte v obývací místnosti, kde máte krb.

  Bílou obývací stěnu byste museli denně čistit od popílku, navíc obývák je místností spíše klidových a odpočinkových barev pro oči, jako je hnědá, černohnědá, zelená, zatímco bílá vás udržuje bdělé a v pozoru, byť není sama o sobě agresivní. Jste-li ale v bytě, můžete volit alternativu nábytku v barvě šachovnice, i to je in.

  Bílá/Patina – tu si zamilujete…

  Nicméně pro zatvrzelé, bílou obývací stěnu koupíte v každém obchodním domě, záleží však, zda chcete alternativu potažené dřevotřísky, anebo pravého dřeva s bílým nátěrem. Pravé dřevo ale pracuje, časem se tak na něj objeví praskliny, které při bílém nátěru na kusu nábytku vytváří žilky a konkrétně třeba právě obývací stěna tak dostane vesnický nádech patinovaného nábytku.

  Ostatně právě co se týče patiny – ta se dnes objevuje především v kombinaci bílého laku s ošoupanými hranami nábytku nebo krakelovacím vzhledem. A rozhodně nejde o nic nevzhledného, ba dokonce naopak – je to služba úpravy nábytku ve vysoké cenové výši, kterou si vytříbené domácnosti stále častěji nechávají dělat na zakázku.

  K čemu vlastně slouží?

  Obecně obývací stěna plní funkci úložnou, dnešní podoby obývacích stěn umožňují uložení knih, sezonního porcelánového nádobí za skleněná dvířka, oblečení a dokonce i televize za dřevěná dvířka.

  Vzhledem k rozměrům obývacích stěn, které dnes koupíte ve všech možných i nemožných velikostech, je možné celou stěnu místnosti až po strop vybavit právě takovým kouskem nábytku, který lze složit z více kousků (i rohových) a různě skládat a překládat, dokonce i stěhovat. S bílou alternativou se může jednat o čistě designový doplněk, jehož police vyplníte dekoracemi kontrastních barev. Bílá se navíc hodí především pro malé domácnosti, které si chtějí zachovat alespoň dojem velkého prostoru.