• Čalouněné křeslo, které neodmítne snad nikdo…

  Při vybavování obývacího pokoje, nebo luxusnější kanceláře či jiného prostoru vhodným nábytkem, máme na výběr různé možnosti. Hlavní dominantou obýváku bývá obvykle sedací souprava, kterou tvoří gauč a křesla. Tak jako je celá spousta druhů, tvarů i stylů, tak i výběr potahových materiálů je nepřeberný.

  Kromě estetického hlediska klademe důraz také na to, jak je daný materiál příjemný na omak, jakou má kvalitu, jak dlouho nám vydrží a zda se brzy neodře. Z tohoto hlediska jsou oblíbené kůže, ekokůže a koženky. K dalším kvalitním potahovým materiálům patří také žinylka, alkantara, mikrofáze a jiné materiály. Zřejmě nejpraktičtější především z hlediska možnosti obměny potahu, jeho údržby a praní či vzhledem k možnosti jeho obměny a přizpůsobení ostatnímu bytovému vybavení, je čalounění. Proto patří i čalouněná křesla k těm nejoblíbenějším.

  Jak si pořídit čalouněné křeslo

  Obchody s nábytkem nabízejí nejrůznější provedení křesel, zrovna tak můžete křeslo koupit i v internetových obchodech. Jejich výhoda spočívá v možnosti daleko většího výběru včetně popisu vlastností a z hlediska účelu, k jakému budeme křeslo potřebovat.

  Další výhodou eshopů je dovezení křesla na vámi uvedenou adresu. Většinou jsou křesla z eshopu o něco levnější, než v klasických kamenných obchodech. Obzvláště výhodné jsou různé slevové akce, se kterými přicházejí všechny obchody. Levné však zdaleka neznamená nekvalitní. V akci můžete často narazit i na mimořádně kvalitní křeslo za velice přijatelnou cenu.

  K čemu křeslo slouží

  Kromě běžně tvarovaných čalouněných křesel jsou dnes stále ve větší míře prodávána různá relaxační křesla. Skvěle si odpočinete např. v křesle s dřevěnou konstrukcí, opatřené dřevěnými područkami, ke kterému si ještě můžete přikoupit i praktickou podnožku se stejným čalouněním.

  Podobnou konstrukci mají také houpací křesla, která jsou vyrobena z dřevěné konstrukce a čalouněné sedací části.
  K odpočinku i snění vám výborně poslouží čalouněné křeslo polohovatelné, u něhož si dokonce můžete nastavit jeden z pěti programů. Dalším typem je čalouněné křeslo otáčecí, které se hodí jak do obýváku, tak například do pracovny.