• Čalouněné taburety

  Taburety jsou praktickým doplňkem každého interiéru. Mohou sloužit jako podnožky u televize, sedátko či stolička při obouvání v předsíni, nebo i jako doplňkové sezení v případě početnější návštěvy.

  V obývacím pokoji se nejčastěji umísťují před sedací soupravu nebo před houpací křeslo. Může posloužit jako výborná relaxační pomůcka, neboť člověk si může ulevit nohám po celodenním shonu. Stejně tak lze umístit taburetku kdekoliv v interiéru jako zajímavý dekorativní prvek. Praktičnost a využitelnost taburetky se ještě zvýší, pokud má úložný prostor umožňující uschovat nejrůznější věci, které by se jinak povalovaly a překážely.
  Různorodá je i povrchová úprava, kterou tvoří nejčastěji čalouněný potah, nebo také velice elegantní eko kůže. Čalounění poskytuje široké barevné spektrum, takže lze taburety dokonale sladit s celkovým stylem místnosti, nábytkem či jednotlivými doplňky, jako je koberec, potahy či závěsy na oknech.

  Čalouněné taburety s úložným prostorem

  Díky úložnému prostoru získá taburet na praktičnosti. Nejenže si můžete pohovět a ulevit svým nohám, ale ještě můžete využít úložného prostoru pro uschování nejrůznější předmětů. Můžete v nich mít například časopisy, rozečtenou knížku nebo brýle. Nebudou se povalovat po konferenčním stolku či po nábytku a přitom je budete mít stále po ruce. Zrovna tak do nich můžete ukládat různé oděvní doplňky, jako jsou ponožky, rukavice a další doplňky, dále například stolní prostírání a jiné předměty denní či sezónní potřeby.

  Čalouněné taburety bez úložného prostoru

  Podnožníkové taburetky, známé také pod názvem bobíky, jsou různého provedení. Mohou být s dřevěnými nohami nebo bez nich. Provedení nohou může být různorodé. Buď jsou rovné nebo různě zahnuté. Kromě čalouněných potahů, které poskytují nejširší barevný výběr, jsou taburety opatřeny i jiným potahovým materiálem zabraňujícím brzkému oděru. Patří k nim například kvalitní žinylka, alkantara, mikrofáze a další materiály. Čalounění je ovšem nejpraktičtější i vzhledem k možnosti obměny potahu a jeho přizpůsobení danému interiéru.