• Často opomíjené maličkosti při výběru bytového zařízení

  Čím dál častěji dáváme přednost spojení obývacího pokoje s kuchyní. Jídelní stůl už dávno neslouží pouze ke stolování a společný čas netrávíme jen na pohovce.

  Potřebuji taburet u jídelního stolu?

  I pro své osobní aktivity hledáme místo v obývacím pokoji a v zimě můžete při delším sezení pociťovat chlad od podlahy. Před sedací soupravou míváme koberec, pod jídelním stolem z praktických důvodů volíme prázdnou podlahu, a tak může být řešením taburet.

  Dlouhé sezení v jedné poloze není ideální. Pokud si ovšem budete moci u jídelního stolu natáhnout nohy, přinese vám to příjemnou úlevu.

  Mám si vybrat nábytek do obývacího pokoje podle barvy závěsů, nebo naopak?

  Závěsy obvykle volíte tak, aby se hodily do interiéru svým odstínem, nebo vás zaujme jejich vzor. Časem, ale zjistíte, že jedním z klíčových důvodů pro výběr barvy závěsů, je také orientace oken vůči světovým stranám.

  Severní stranu, kam nesvítí slunce, můžete rozzářit závěsy v odstínech žluté – ale hodí se váš nábytek v provedení bříza ke žluté? Na západní straně vás zase může večerní sluníčko rušit u televize, což vyřešíte tmavými nebo zatemňovacími závěsy.

  Pokud máte v obývacím pokoji nábytek v tmavě hnědém provedení, rázem se stane z příjemně zastíněné místnosti „temná komora“. Myslete proto při výběru bytového zařízení také na barvu závěsů s ohledem na orientaci bytu nebo domu.

  Tmavý nábytek je elegantní řešení, tak proč marnit čas výběrem jiné barvy?

  Všichni z nás se snaží šetřit čas, kde to jen jde. Robotické vysavače mohou být jedním z řešení. Mějte ale na paměti, že senzory těchto vysavačů často nevidí tmavou a stříbrnou barvu, tmavý nábytek nebo stříbrné podnoží budou tedy fungovat jako stopka pro vysavač až na přímý dotek.

  Pohyblivé přední části vysavačů, sice náraz zmírní, ale i tak není příjemné, aby každý týden oťukával obývací stěnu kus plastu. Zrovna tak myslete na výšku podnoží nábytku, aby pod něj vysavač mohl zajet. Jinak budete trávit čas více „v závěsu“ za vysavačem než s rodinou.