• Chcete pohodlí a krásu? Přesně to nabízí rohová obývací stěna!

  Rohová obývací stěna je nedostatkový luxus, který mnoho lidí hledá, a který mnoho lidí považuje za zbytečnost. Nebavíme se teď o rohových televizních skříňkách, které jsou v českých domácnostech už tak nějak zakořeněné, ale i vyřazované, obývací stěna je docela něco jiného… Hlavní vlastností rohového nábytku je to, že šetří místo, anebo že spíš využívá jinak nevyužité místo. 

  rohove-obyvaci-steny

  Některé rohové obývací stěny se vyrábí právě s prostorem pro televizi, která je od nepaměti povětšinou ustavená v rozích obýváku, protože míváme rovněž rohové pohovky či jinak situované pohovky a křesla, při jejichž ustavení do celého volného prostoru by neumožňovaly volný prostor k průchodu, tudíž je nutné tento odpočinkový koutek situovat právě do jednoho krajního prostoru, aby byl možný prostor i na průchod a zároveň televizi umístit do adekvátní vzdálenosti i polohy pro zrak všech přítomných.

  Rohová obývací stěna a čím ji naplnit

  Původně neexistoval pojem obývací stěny, natož rohové, veškeré „rohové stěny“ nebyly stěny, ale knihovny až ke stropu, do kterých se ukládaly pouze knihy. Pokud byly knihovny rohové, bylo tomu z důvodu využití místa ve veřejných knihovnách nebo v domácích knihovnách. Časem člověka přestalo bavit utírat prach, zvlášť když si každý nemůže dovolit hospodyňku.

  Výběr rohových obývacích stěn

  Tak knihovny vyfasovaly dvířka a staly se z nich skříňky, které se později využívaly na cokoli. Přišel pojem obývací stěny, která je sice správně umístěná v obýváku, ale do které schováváme oblečení i povlečení, protože nám šatní skříň nebo komody v ložnici prostě nestačí.

  Obývací stěny dnes

  Tím, že některé stěny mají i skleněná dvířka, rovněž si vystavujeme památný křišťál a jiné běžné lapače prachu. Dnešní moderní obývací stěny však není dobré zatěžovat čímkoli těžkým (těžké sošky, staré těžké televize), natož na stěny stoupat, abychom se snáz dostali s prachovkou k potřebným místům, moderní úsporný materiál nábytku se totiž rád pod zátěží prohýbá. Za zmínku rovněž stojí možnost některých sestav stěn k jejich napojování, můžete tak vždy podle aktuálních financí svou stěnu rozšiřovat, třeba až k druhému rohu místnosti.

  Koupit rohovou obývací stěnu