• Co je vlastně divan?

  Divan je moderní pohovka, která v sobě snoubí eleganci dob minulých a dává vyniknout novodobým materiálům a dalšímu provedení. Je znám z dob vintage a retro i dříve, kde tato pohovka hrála roli spíše výstavní, než plně účelnou.

  Mnozí by totiž na divanu postrádali potřebné pohodlí, ač by se jim pohovka líbila designem sebevíc. V dnešní době se divan vyrábí tak, aby zákazníka uspokojil po všech stránkách.

  divany-a-lenosky

  Jak ho neznáte…

  Všichni známe slovo gauč, ale divan spoustu lidí nezná, zvláště poté mladá generace. Jelikož byl divan kdysi chápán jako postel, v dnešní době by se na starém divanu špatně spalo. Klasická pružinová postel by už nikoho nenadchla. Pohodlí si v této době nahrazovali vystlanými částmi postele a honosnými poduškami.

  Mrkněte se na všechny krásné divany

  Divan se ovšem převlékl do nového hávu, kde se přizpůsobil trendům moderní doby hlavně, co se týče konstrukce. Je daleko lehčí, jednodušší a poskytuje lepší komfort.

  Romantický design nezapře

  Pokud hledáte gauč, který vám do interiéru vdechne kouzlo našich předků, rozhodně neváhejte s koupí divanu. Hýří elegancí, slibuje romantiku a je opravdu vkusným doplňkem.

  V pravém slova smyslu se tak s divanem setkáte v jeho originálním tvaru různě vykrojených částí s tvrdším polstrováním, ale jeho význam se přenesl i na pohovky standardních tvarů s multifunkčními funkcemi. Při koupi divanu, tak nemusíte nutně jen do starožitného nábytku, ale vychutnat s elegancí a grácií se dá i v ryze moderním obchodu s nábytkem, kde vlastní hned několik funkcí navíc.

  Různé varianty v e-shopu

  Vyrábí se např. v rohové podobě, která umožňuje divan umístit i do zákoutí vašeho domu. Profilová opěrka za hlavou, variabilita zadního čela, pestrá nabídka matrací včetně lamelových roštů a ukládacích prostorů dává divanu úplně jiný rozměr. Divan tak zaujal pozici lůžka na přechodné spaní na chalupách, ale pěkně se vyjímá i v pracovnách nebo jídelnách rustikálního a vintage stylu.

  Ukažte mi i další divany v nabídce