• Designové křeslo oživí váš interiér

  Pojem „designové“ značí absolutní hit moderní doby a hit se stává hitem, propůjčí-li mu jméno slavná osoba, případně vyhraje-li výrobek patřičnou soutěž a udělá-li mu reklamu časopis o bydlení nebo designu.
  Existuje spousta návrhářů moderního nábytku, obyčejný člověk však málokdy pozná, zda je jeho výrobek skutečná značka a ještě méně si obyčejný člověk hodlá nábytek vůbec vybírat podle něčího jména pod nápisem výroba.

  Pravdou je, že především ve světě nábytku, preferujeme, jak vypadá, než kdo jej stvořil (na rozdíl od slavných značek oblečení a žen, kterým je de facto jedno, co mají na sobě, hlavně, že je to oné značky a že to měla v podobném provedení na sobě ta a ta herečka).

  designova-kresla

  Designové křeslo

  Jak tedy vypadá? Anebo, můžeme jako o designu mluvit o tom, co se nám prostě jen líbí? – podle mne ANO! Najedete-li si na internetovém vyhledávači na pojem „designové křeslo“, naleznete v obrázcích plejádu prehistorických křesel. Tedy křesel, které byly moderní v cca šedesátých letech, a které se znovu těší své oblibě. Shrnuto a potvrzeno – design je to, co už tu bylo a jelikož se nevymyslí už nic nového, přichází renesance toho starého, a kdo si to za tu nechutnou cenu nepořídí, jako by nebyl. To víš, že jo… Jeden by tak zalitoval, že po smrti své babičky vyklidil její nábytek na skládku.

  Chci si vybrat designové křeslo

  Jak je to dnes?

  Oblíbené jsou dnes především kombinace modernismu a prvku starého, který právě vytváří originální design a zájem pro oko. Designové křeslo je dnes tedy ve většině případech otočné, ale především malé a nepohodlné, paradoxně s nesmyslně vysokou opěrkou pro záda. Co na tom, že nemáte pohodlí, hlavně, že jste moderní, no ne?

  Usazením do těchto nebo podobných křesel máte pocit, že jste ve skořápce v poloze do klubíčka, přičemž v takovém křesle se za své slávy pouze fotila (nikoli válela u televize) modelka Twiggy. Na parádu tedy dobrý (když si z křesla nestrhnete prvek chlouby – cenovku), ale na relax po obědě rozhodně ne. Designové křeslo tak přenechejte do ateliéru umělcům, do příbytků bohémů nebo do studia televizních pořadů.

  Výberu si křeslo podle sebe