• Dětská pohovka, která není pro každého

  Již z jejího názvu je patrné, že se na ní dospělý člověk neusadí, natož, že by se i natáhl. Dětská pohovka svou funkci plní vyloženě pro děti, ale pouze pro ty patřičného věku. Proto ještě než se rozhodnete takovou pohovku koupit, řádně se obeznamte od i do kolika let věku dítěte je pohovka vhodná.

  Jak vybrat tu správnou?

  Krom věku nelze opomenout neméně důležitý bod, kterým je barva. Holčičky si přece nebudou hovět na pohovce s motivem autíček nebo kluci na růžové pohovce s princeznami nebo malou mořskou vílou. K barvě je potřebné se také ohlížet na vzhled pohovky. Existují totiž i pohovky rohové, nedá-li na vybranou malý dětský pokojíček.

  Pohovky pro všechny malé děti

  Některé mají i opěrný polštář, jiné rovnou dva, další zase polštář ve tvaru slona s chobotem nebo žáby s korunkou… Pokud se vrátíme zpět k doporučenému věku dítěte pro pohovku – i zde se podoby pohovek liší.

  Variabilní sedačky i do dětského pokoje?

  Respektive si je můžete sami nastavit. Pohovku totiž koupíte s „matracovitým polštářem“, který lze sundat na dobu, než dítě vyroste do patřičné délky, aby nemuselo na pohovku šplhat, nemělo nožky ve vzduchu, či dokonce náhodou z pohovky nespadlo.

  CHCI vidět všechny pohovky pro děti

  Některé dětské pohovky lze rovněž rozložit jako klasické obývákové rozkládací pohovky, vaše dítě tak může ve svém pokojíčku na noc hostit i kamarády. Jiné verze rozkládacích dětských pohovek zase umožňují rozložení právě oné zdobné matrace, leží se tak téměř v přímém kontaktu se zemí což v noci uklidní maminky, které se bojí, aby se jim dítě nezkutálelo.

  Kvalita a výběr se nezapře

  Co se týče materiálu u dětských pohovek, jedná se zpravidla o molitan, který je lehký, měkký, nehrozí žáden úraz dítěte. Potah samotné pohovky pak je častokrát z nepromokavé textilie (nebo si ji alespoň na trhu vybírejte, ušetříte si tak trápení s údržbou), vzory textilu jsou pak opravdu bohaté.

  Ukažte mi další dětské sedačky

  Jak vám však dítě poroste, je nutné hlídat, zda mu pohovka ještě „sedí“, aby se neovlivnil jeho růst, a poté je vhodné přejít například k sedacím pytlům, které jsou ještě větší zábavou, i když už neplní funkci „druhé“ postele.