• Dětské sedací vaky a pytle jsou opravdu pohodlné!

  Slyšeli jste už o sedacím vaku a pytli? Rádi byste něco takového pořídili vašemu dítěti? Směle do toho! Dětské sedací vaky a pytle jsou nesmírně pohodlné! Proč? Sedací vaky se anatomicky dokonale přizpůsobují tvaru těla (díky sypkému materiálu uvnitř) a dokážou tak vytvořit ideální oporu při sezení i ležení. Záda jsou díky tomu uvolněná, ale svaly přitom udržují zdravý tonus.

  Věděli jste, že úplný původ těchto sedacích vaků a pytlů je v anglických továrnách? Inspiraci získali výrobci od dělníků, kteří si sedali na pytle s luštěninami nebo obilím a využívali je tak k odpočinku v továrních halách, chytré, že?

  Jak správně vybrat dětské sedací vaky a pytle?

  Vzhledem k tomu, že nabídka sedacích vaků a pytlů na trhu je již opravdu obrovská, je důležité se při výběru zaměřit na několik hlavních parametrů. Již před nákupem se zamyslete nad tím, kam chcete sedací vak umístit a kolik volného místa v pokoji máte k dispozici.

  Podle toho zvolte vhodnou velikost sedacího pytle. Zároveň se zamyslete nad tím, z jakého materiálu by měl být dětský sedací pytel vyroben, a také zjistěte způsob oddělení náplně od obalu vaku – nejlepší je dvojitý uzávěr v podobě klasického a suché zipu apod.

  Z jakých materiálů se vaky vyrábí?

  Na sedacích vacích můžete sedět, ležet, relaxovat či prostě lenošit. Děti tyto vaky ocení při skotačení, zábavě s kamarády i odpočinku. Ve chvílích únavy si na něm také rády poleží či dokonce zdřímnou. Právě z tohoto důvodu je nutné zvolit příjemný materiál. Nejčastěji se dětské sedací vaky a pytle vyrábí z koženky, plyše, textilního semiše či umělé kožešiny.

  Mají sedací pytle a vaky nějaké výhody?

  Přemýšlíte nad tím, zdali vůbec nákupem sedacího vaku místo klasického křesla něco získáte? Samozřejmě! Nejen dětské sedací vaky a pytle, ale i ty pro dospělé, poskytují mnoho výhod. Sedací vaky jsou lehce přenosné a foremné.

  Mnoho z nich navíc obsahuje snímatelný potah pro snadnou údržbu. Sedací vaky a pytle jsou přímo doporučené od ortopedů pro relaxaci a navíc mají antialergické vlastnosti. Kromě toho mohou sloužit jako skvělá dekorace v jakékoli místnosti! Sedací vaky pytle si oblíbí zkrátka každý, i vaši domácí mazlíčci, tak proč si je nepořídit?