• Dětské židle a křesla do pokojíčku

  Děti milují svět dospělých. Rády objevují, rády opakují gesta i činnosti dospělých. Ale jen to není důvod, proč jim obstarat právě dětské židle a křesla, aby se ve svém světě cítili také jako dospělí. Důvod to má i jiný…
  Dříve byli dospělí zvyklí vídat především židle dětských velikostí pouze ve školkách a jiných institucích pro nejmenší, ale už do společnosti zařazených dětí. Já osobně si za své školkové éry dětské křeslo pamatuji jako „mučící“ křeslo pro zlobidla, kteří v něm měli za trest prosedět několik hodin s výhledem na bílou zeď. Dostali křeslo, aby si zřejmě „nezarazili“ půlky. Dnes však všichni narážíme na dětské židle i křesílka v každém obchodním domě s nábytkem, dokonce není výjimkou, že je v akci nakoupíte, když se vydáte do svého oblíbeného obchodu s potravinami pro deset rohlíků a mléko.

  detske-zidle-kresla

  Filosofie dětských židlí a křesel

  Když je řeč o dětských židlích – ty už však dnes prakticky ani neprodáte, pokud nedisponují v sadě se stolečkem alespoň dvěma židlemi. Právě proto, aby si k dítěti doma mohl sednout jeho kamarád a malovat si s ním, případně aby si mohl přisednout i rodič. Tím se dostáváme k důležitému významu dětských stolků a židlí, které slouží především ke kreativní činnosti dítěte, jako je malování, vybarvování, lepení, potažmo první písmena. Malé dítě nemůže sedět u stolu dospělých a na židli dospělých, jeho kostra a špatná opora takového nábytku pro malé tělíčko to neumožňuje. Jelikož je kreativní činnost dítěte důležitá k jeho správnému rozvoji, dětský nábytek je rozhodně nezbytným doplňkem (i hracím koutkem) pro vaše dítě.

  Výběr dětských křesel a židlí

  Dětský vs. „dospělý“ nábytek

  Velikou výhodou je, že je dětský nábytek s ohledem na nemotornost dětí, vybaven zaoblenými stranami stolu i židlí, ale především je z lehkého plastu, který zároveň poskytuje oporu, avšak dítěti neublíží a je perfektně omyvatelný. A když už vám dítě z dětského nábytku vyroste, snadno jej v bazaru na internetu prodáte do dalších rukou. Plastové verze sady stolečku se židlemi jsou za krásnou cenu už jako nové, ale nenáročné maminky nepohrdnou ani zbožím z druhé ruky, případně si nábytek schovejte na půdu pro příští ratolest.

  To dětská křesla jsou téma samo o sobě. Chcete dětské houpací křeslo? Plastové křeslo? Ratanové? Textilní závěsný houpací vak? Textilní závěsnou houpací síť? Textilní závěsné houpací křeslo? Retro kulaté otočné křeslo? Sedací vak jako křeslo? Sedací vak ve tvaru otevřené tlamy draka jako křeslo? Výběr je neskutečný, pokud si však vybíráte závěsnou alternativu, všímejte si maximální nosnosti i kvality zdiva, které doma máte, například staré domy mají strop ze slámy, zde můžete být rádi, že vám na skobě drží lustr, natož houpačka s dítětem.

  Chci si koupit dětskou židli či křeslo