• Do jaké místnosti se hodí konferenční stolek dub sonoma?

    Při zařizování našeho nového bytu jsme byli postaveni před otázku, jaký typ dřeva bychom chtěli mít dominantní v poměrně rozlehlém obývacím pokoji. Bříza, smrk, mahagon, wenge? Jaký si vybrat?

    Dnes vám ukážeme důvody, proč jsme si nakonec vybrali velmi specifickou odrůdu klasického dubu. Jedná se o typ sonoma – v Čechách není moc obvyklý, takže ho v mnoha bytových showroomech ani neuvidíte.

    Přitom jeho decentní a přiznaný přírodní vzhled se krásně snoubí jak s modernistickým (až futuristicky) stylem i tradičním starosvětlým přístupem výběru domácích doplňků. Právě u nás dominuje spíše moderní vzhled (až minimalistický), takže výběr vhodných dřevěných prvků byl pro nás klíčový.

    konferencni-stolek-dub

    Díky jemnému vzhledu nelakového dubu typu sonoma se nábytek z tohoto ryze přírodního materiálu hodí především do místnosti s méně výrazným dekorem. Obdobně zajímavou dřevinou je kanadský dub.

    Světlá běžová až hnědá barva s jemnou dřevitou strukturou na sebe neváže moc pozornosti, ale do interiéru přináší příjemnou přírodní atmosféru. Přiznané dřevo (nelakované) je vhodné v místnosti nekombinovat s lakovaným – zbytečně by se tím narušil vzhled celého pokoje.

    CHCI vidět celou nabídku stolků

    V našem velkém obýváku jsme pro 2 předem vybrané konferenční stolky (taktéž z dubu sonoma) vybrali protilehlé kraje místnosti.

    Uprostřed je velká rozkládací pohovka se světlým koženým potahem, takže prostor je díky nim opticky symetrický a dle mého i uklidňující. Feng šuei jsme však tentokrát neaplikovali, protože daná místnost není vhodně situovaná, takže veškeré snahy vyrovnat energie v místnosti by byly marné.

    K těmto menším stolkům jsme vybrali čtveřici jednoduchých sedacích taburetků, které jsou příjemné na posez (i přes chybějící bederní podporu). Barevně se podobně jako dubové stolečky hodí i k již vybrané sedací soupravě uprostřed místnosti.

    CHCI vidět celou nabídku stolků