• Do jakého interiéru se hodí rustikální komody?

  Rustikální venkovský styl je velmi populární. Jeho mohutnost a objemnost dává solitérním kusům nábytku honosný dojem a řekněme až majestátnost.

  Kdo si představil pohádku „Mrazík“, jsou vaše představy téměř dokonalé. Nejedná se o veliké truhlice, ale je řeč o komodách. Nemusí být nutně malované, ale kovové prvky by jim chybět zřejmě neměly. Pevné mosazné úchyty jsou pro tento styl velmi typické.

  komody-rustikalni-styl

  Omšelý vzhled versus ultra lesklý povrch

  Rustikální skříně z dřívějších dob byly jasně stanoveny dřevem z masivu a jejich povrch praskajícího starého laku jim dával to, co se dnešní komody snaží napodobit nebo naopak přetvořit. Existuje tak spoustu podob, které mohou sahat od matných až po lesklé nátěry, ale stále mluvíme o komodách.

  Nemusíte se nutně přiklánět k pravému rustikálnímu pojetí, když se dnes vyrábějí komody, které jsou svým vzhledem stejně robustní, ale o dost levnější. Na jejich výrobu nemusí být použito jen dřevo z masivu, ale budit stejný dojem mohou i komody z dřevotřísky a desek. Dříve se hodně prosazovala kombinace třešeň – vanilka, ale dnes jsou moderní i cizokrajné dřeviny jako třeba zebrano nebo wenge. Rozdíly se tak různě stírají, přesto je známo, že rustikální styl zůstává.

  Kam se hodí rustikální komoda

  Tam, kde to voní venkovem, jí to sluší nejvíce. Nicméně se tento druh komod vyskytuje i v moderních interiérech, kde je jejich vzhled podtržen i jinými prvky. Rustikální komoda tak v sobě snoubí řadu zajímavých stylů, které se mísí a dohromady utváří nejrůznější koncepty.

  Ukažte mi více komod v tomto stylu

  Do vzdušných minimalistických prostorů se hodí i lehčí materiál, ale když tato komoda bude na oko ladit s ostatním druhem nábytku, proč ne. Stačí mít jen cit, aby se jednotlivé styly netříštily, ale vzájemně do sebe zapadaly jako puzzle.

  Pokud se tedy jedná o nejrůznější modernizace interiérů zámeckého nebo venkovského stylu, rustikální komoda sem jednoznačně patří. Nemusíte se bát ozvláštnit prostor i dalšími komponenty, které s venkovským stylem úzce souvisí.

  Rozhodně sem patří keramika a smalt. Keramické dekorace nebo smaltované hrnce a spoustu dalšího, co byste nalezli u babičky na půdě jako odložené kusy nepotřebného rázu. Pro vás se tyto věci mohou v domácnosti stát tím pravým zpestřením. Dýchne na vás atmosféra dob minulých v současném pojetí a to vůbec není málo.

  Její členění je klíčové

  Tím, že je tato komoda v tom pravém slova smyslu bytelným kusem nábytku, patří k ní i takové zásuvky a přihrádky. Hodí se na uložení oblečení, ale klidně i ložního prádla. Šuple je totiž dostatečně široké, ale i hluboké. Dřevěná skříňka alias komoda je praktická a také velmi pěkná.

  CHCI vidět všechny venkovské skříňky