• Dvoumístná pohovka šetří místo a vypadá stylově

  Zvažujete-li v novém bydlení koupi pohovky, pořádně se rozmyslete, adekvátně ke svému obytnému prostoru, co si koupit. Slovo pohovka se totiž netýká vždy jen jedné dané a standardní velikosti, která je schopna pojmout člověka běžné velikosti vleže, chcete-li se natáhnout k televizi.
  Klasická pohovka je trojmístná, najdou se však i větší nebo v kombinaci s přídavnými „sofa“ díly k natáhnutí těla do protisměru. Trojmístná pohovka vám umožní, natáhnout si tělo, pohodlně se uvelebit, u dvoumístné je ale problém…

  dvoumistne-pohovky

  Dvoumístná pohovka pro dva

  Máte-li někteří dvoumístnou i trojmístnou pohovku doma, je jasné, že dvoumístná u vás svou funkci plní pouze pro návštěvy, protože není pohodlná ve smyslu, že každý domácí uživatel pohovky má tendenci na pohovku ulehat. Proto i když máte malý byteček, snažte si raději pořídit trojmístnou, byť přijdete o nějaké to místo v prostoru, s dvoumístnou by se totiž mohlo stát, že byste ji nakonec vůbec nevyužili, anebo si byli nuceni koupit taburet alespoň na natažení nohou.

  Chci dvoumístnou pohovku

  Co se týče materiálu, předně jde samozřejmě o textil

  Ten se ale špatně udržuje, především v létě, kdy na něm mohou zůstat mapy potu. Zkusit tak můžete alternativu odnímatelného potahu, kterým se dostupné pohovky v dnešní době až v 70% vyznačují. Nejluxusnější materiál je ale kůže a koženka, nenáročné na údržbu čistoty, ale náročné na nápor z užívání. Životnost takového materiálu je pak vyložená sportka, tedy nic na denní nápor. Existují i varianty dvoumístných pohovek, které jsou napojením dvou obyčejných jednomístných křesel, které jde od sebe zase oddělit.

  Na tyto pohovky ale ani náhodou nenarvete dvě dospělé osoby a doprostřed malé dítě, jak to u mnohých dvoumístných pohovek lze. Zde vám z každé strany brání opěradla pro ruce. Ostatně i trojmístné pohovky mají své alternativy, kdy je lze složit ze tří samostatných křesel. Zde zase v takovém případě zapomeňte, že byste se poté přes opěradla natáhli. Alternativy spojování křesel v jednu pohovku rovněž nejsou šťastným řešením pro rozměrné osoby.

  Výběr dvoumístných pohovek