• Hodí se rozkládací pohovka pro každodenní spaní?

  Co myslíte? Hodí se pohovka, kterou používáte dennodenně jako gauč i pro každodenní spaní? Nebudou vás bolet záda? A jak je to s matracemi? Jsou součástí gauče, nebo je možné mít vlastní? Na to si dnes odpovíme v článku o netradičních pohovkách.

  Předem – jsou používané především v těch domácnostech, kde mají často návštěvy, případně málo místa pro klasickou postel. Proto volí rozkládací válendu, kterou mají nejenom na sezení, ale i pro klasický noční spánek.

  Více místa v posteli ocení každý

  V základu je vhodné vybírat mezi dvoumístnou a trojmístnou verzí – ta pro více osob nabízí samozřejmě více komfortu nejenom pro denní využívání, ale i během noci. Zpravidla jsou tyto specifické gauče určené pro přespání 1-2 osob. Pro rozložení mají uvnitř vyztužený mechanismus, který složí zadní sedáky a umožní tak zvětšení plochy na samotný spánek.

  Rozkládací pohovky a gauče

  Nejvíce prostoru samozřejmě nabízí sedací souprava, která nabízí mnohdy větší ložnou plochu – třeba 125×200 centimetrů – a to v dvojím provedení. Klasické pohovky mají většinou plochu cca 110×185 centimetrů – zde samozřejmě záleží na vybrané palandě.

  Vzhled prodává

  U většiny těchto rozkládacích pohovek nepoznáte, že jsou určené i pro spánek. Vypadají jako klasický sedací nábytek z obyčejného obývacího pokoje. Ale jen co se setmí, tak ji rozložíte do příjemně vypadající postele, které zavděk vezme kdejaký unavený návštěvník či člen rodiny.

  CHCI vidět všechny rozkládací pohovky

  Jiné typy gaučů mají „spací“ matraci přiznanou – vypadá, že je jen ohlá a tvoří právě zadní sedák celé soupravy. Ty se hodí především do moderněji vybavných domácností, které si potrpí na čistý a efektní design. Celkově ve stylu je u tohoto typu nábytku velký rozptyl – najdeme zde retro, rustikální i starožitný design, ale i minimalistický až futuristický. Vybere si do svého domova snadno každý.

  Jsou užitečné nejenom v noci

  Mnohé tyto lenošky kromě příjemného posezení i poležení nabízejí i užitečný úložný prostor. Zpravidla bývá ukryt pod samotnými sedáky – přístup k nim máte buď díky klasickým šuplíkům, nebo nazvednutím sedacích polštářů. Oba přístupy mají něco do sebe. Osobně mám raději šuplíky, které jsou jednodušší a také často umožňují rychlejší přístup pro uschované věci.

  CHCI vidět všechny rozkládací pohovky