• Jak jsme vybírali komody do nového pokoje

  V našem novém domě jsme připravovali nový pokoj pro hosty. Ale ještě jsme neměli vybraný žádný nábytek. Začali jsme klasicky postelí – manželskou, dále jsme vybrali 2 šatní skříně a jako poslední nám chyběla pěkná komoda, která by hezky podtrhla neoklasicistní styl našeho domu.

  Výběr vhodného nábytku je klíčový

  Nemůžete se divit, že jsme nakonec sáhli po minimalistickém nábytku, který neruší, krásně zapadne do interiéru a má hlavně plnohodnotnou funkčnost. Oproti klasické skříni nabízejí komody na menším prostoru násobně lepší organizaci věcí díky jednotlivým šuplíkům, případně proskleným blokům.

  Komody na výběr do každého bytu

  Menší kusy je možné použít i jako noční stolek – toho jsme právě využili v našem hostovském pokoji. Na něj si mohou návštěvy pohodlně odkládat potřebné drobnosti. Mnozí prostě neusnou bez toho, aniž by večer ještě zkontrolovali poslední informace na síti. A jsou také rádi buzeni telefonem u hlavy.

  Na vzhledu záleží…

  Díky minimalistickému stylu celého domu zde nevyužijeme rovné plochy pro okrasné prvky typu obrázků, či pokojových rostlin. Raději si najdeme vkusné samolepky na stěnu, které ničím nepřekáží v prostoru a udělají stejnou krásu jako obrazy. A hlavně o ně nemusíte nijak pečovat a pravidelně čistit prach.

  Chci vidět všechny komody

  Kdybychom vybírali komodu do jiné místnosti než do ložnice/pokoje pro hosty, mohli bychom z ní jednoduše udělat prádelník, botník či organizér drobností – zde však záleží na množství šuplíků (a možnostech prosklení), které mohou mít.

  Materiály komod

  Máme rádi klasické dřevo (ne LTD, laminát či MDF neboli dřevovláknitou desku), takže výběr čistě dřevěných komod z masivu nám částečně omezil výběr. Ale aspoň si jsme jisti kvalitou a přírodním původem nábytku. Z barev jsme se inspirovali od zbytku interiéru – je čistý, laděný do světlých hnědých odstínů, kombinovaných s krémovou jednou stěnou.

  Hodí se nám zde tedy nelakovaný čistý dub – například světlá sonoma, případně výraznější lefkas. Vyloženě se nám do tohoto pokoje nehodí lanýžový odstín – ten bychom volili například do místnosti s tmavším nábytkem, aby komoda zbytečně nevyčnívala.

  Chci vidět všechny komody