• Jak vybrat levné obývací stěny a sestavy? Poradíme vám!

  Levné obývací sestavy jsou vhodné k dočasnému řešení bytové situace, ale rozhodně není ostuda je vlastnit i na trvalo. Dnes jsou moderní materiály vyvinuty tak, aby nikdo nic nepoznal. Poslední dobou se do popředí na výrobu stěn dostává lamino s dřevotřískou, zkratka LTD.

  Cena tak úzce koresponduje i s velikostí vámi zvoleného nábytku. Dnes již ani nejsou moderní rozsáhlé obývací stěny v kompaktním celku. Sestavy jsou lepší v tom, že se dají variabilně upravovat a rozestavět podle vašich představ.

  K nerozeznání od pravého dřeva

  Dřevotřísková deska LTD je pouhým okem od klasického dřeva nerozlišitelná. Upravuje se různým lisováním dekorativního papíru v dezénech dřeva s následnou impregnací pryskyřicemi. Díky tomu je povrch nábytku omyvatelný, což je velká výhoda. Pokud máte děti, zřejmě víte, o čem je řeč. Především děti v batolecím období objevují svět a všude sahají.

  Ještě levnější variantou je úprava dýhováním, zkratka DTD, ale nejedná se o laminát. Nejdražší variantou zůstává nadále obývací stěny z masivu, které se do kategorie levných obývacích stěn spíše neřadí.

  CHCI SI VYBRAT LEVNOU OBÝVACÍ STĚNU

  Stejná elegance i praktičnost

  U levných obývacích stěn a sestav byste mohli namítat životnost. S tímhle se ovšem musí tak trochu počítat. Levné obývací stěny a sestavy mají na rozdíl od masivu zase jiné výhody. Omyvatelnost ploch LTD a také odolnost vůči vodě je staví na přední příčky nábytku i do koupelen. Různé skříňky se tak dají využít všemožným způsobem. Modulové sestavy usnadňují lidem život. Jsou menších rozměrů, takže se s nimi daleko lépe manipuluje a umisťuje. Velké obývací stěny zaberou hodně místa, které brání dýchat stěnám. Pokud se pro takovou stěnu rozhodnete, určitě nechte od zdi určitý odstup.

  Nejvhodnější dispozice pro malé prostory

  Nejlepším řešením je obývací sestava, která se skládá z hlavní části, která je kratší, než tomu bylo dříve, a navíc obsahuje více polic, které prostor provzdušní. Plně účelným solitérem se k obývací stěně stává komoda, kterou opět můžete využít dle svého uvážení. Designově a vzhledově jsou levné obývací stěny a sestavy hodně podobné luxusním dřevinám.

  Stačí si jen najít dekor, který se vám bude líbit a který bude dobře pasovat k ostatnímu druhu nábytku a také podlaze. Vytvořit tak můžete kontrast se světlým nábytkem a tmavou podlahou či obráceně nebo nechat přirozený soulad tón v tónu více prvků. Nezapomeňte na jisté oživení hravými doplňky, které obývací stěnu prozáří a dodají jí originalitu. Slovo „fádní“ tak vaše domácnost nesmí znát. Snažte se o dokonalý koncept, návštěva nebude řešit pravý materiál.

  PODÍVAT SE NA LEVNÉ OBÝVACÍ SESTAVY