• Jak vybrat nejlepší konferenční stolky do obýváku?

  O speciálních stolcích do obývacího pokoje jsme tu pár inspirativních článků napsali. Ale pořádně jsem se nevěnovali právě konferenční variantě – jsou nižší, mnohdy s užitečnými přihrádkami a také často prosklené.

  Stolky jako ideální bytové doplňky

  Slouží jako odkládací místo, kam můžete během sledování televize odložit ovladače, telefon…i svou večeři. V případě nouze ho použijete jako improvizovanou podnožku. Je až s podivem, že v tak malém kusu nábytku se skrývá tolik možností.

  Obývací pokoj a konferenční stolky

  Jak vybrat ten správný do vašeho domva? Základem je styl, který se bude pro něj hodit. Na trhu jich existuje hned několik:

  • z masivního dřeva,
  • moderní,
  • retro,
  • a rustikální.

  Každý z těchto typů má svá specifika a mohou mít rozdílné použití. Masiv snad netřeba představovat. Jediný kus dřeva tvoří horní desku. Celistvý, živě vypadající a krásně přírodní. To je ideál například pro nás.

  Ukažte mi celou nabídku stolků

  Máme rádi přiznané dřevo – to se dokonce často používá v rustikálním směru. S doplněním keramickými doplňky je to právě ideální zastánce starosvětského stylu. Nikdy nezestárne a bude nadčasový. Ale ne všem sedne.

  Moderní styl nikoho neurazí

  Ale co vybrat do hypermoderního bytu, který je vzdušný, krásně otevřený a plný nábytku s čistými liniemi? Zde bychom sáhli po moderním typu. Většinou jsou minimalisticky řešené – jednolitá hlavní deska (z čirého skla, lamina či dřeva).

  Zapomeňte na oblé staré hrany. Zde hraje prim moderní ostrý design, který rozhodně nepřehlédnete. Má své výhody v tom, že ničím nenarušuje ráz místnosti a skvěle se opečovává. Nemá žádné záhyby, žádné skuliny. Je jednoduchý, přímočarý a užitný.

  Retro nestárne

  Retro a rustikální konferenční stolky jsou oproti tomu velmi výrazné. Nepřehlédnete je v místnosti. Patří většinou k dominantním prvkům. Nemají slabé nohy, skleněné desky. Zde najdete masivní dřevo, případně doplněné vyřezáváním. Takové stoly se dělaly dříve a mají něco do sebe. Hlavně, když mají na sobě krásnou patinu.

  Jaké si vyberete vy? Máte své oblíbené styly nábytku v obývacím pokoji?

  Chci si prohlédnout všechny konferenční stolky