• Jak vybrat správné pokojové rostliny?

  Není tajemstvím, že rostliny ve vašem domě či bytě jsou skutečným oživením a nádherným přírodním doplňkem. Už ovšem není tak snadné vybrat ty správné a pro vaše obydlí ty nejvhodnější. Záleží na spoustě faktorů, díky kterým se vašim rostlinám buď bude dařit nebo ne. My vám ukážeme, jak je nejvhodnější s pokojovými rostlinami začít.

  Fíkusy

  Naprostá stálice a jednička mezi pokojovými rostlinami. I když se to tak může zdát, není vůbec náročný na pěstování a je skutečně esteticky zajímavý a působí exoticky. Existuje spoustu druhů a odrůd fíkusů, takže je nutné vybrat si ten nejvhodnější a pro vás nejpřijatelnější. Fíkusy lze koupit po celý rok.

  Sukulenty

  Pro pěstitele, kteří na své rostlinky nemají čas, ale přesto by v domě chtěli mít něco zeleného a živého, jsou sukulenty nejvhodnější variantou. Naprosto nenáročné a snadno dostupné. Dobře snáší suchý vzduch, přímé slunce a půdu chudou na živiny. Pokud je zapomenete zalít, nic se neděje, protože oni tolik vody zase nepotřebují. Pokud vám vykvetou, jsou nádhernější, než kterákoli jiná květina.

  Africké fialky

  Západní a východní okna jsou naprosto vhodná pro takové africké fialky. Tato rostlina také není nějak výrazně náročná. Navíc nádherně kvete a vybrat si můžete z mnoha barevných odstínů. Má také mnoho odrůd rozličných tvarů a vy si tak můžete vybrat ten pro vás nejvhodnější a esteticky nejpříjemnější.

  Masožravé rostliny

  Pokud toužíte po něčem trošku exotičtějším a něčem, co je také trošku užitečné, jsou masožravky naprosto vhodnou variantou. I když se živí hmyzem, je potřeba je také jednou za čas zalévat. Nejvhodnější je převařená studená voda, ale spokojí se i s vodou klasickou. Pokud použijeme vodu z vodovodu je potřeba ji nechat nějaký čas odstát. U těchto rostlin je důležité pravidelné zalévání, ale nesmí se přelít, jinak začnou kořeny uhnívat a rostlina zahyne.