• Jaké má výhody a nevýhody kožený taburet?

  Kožený taburet zastupuje v domácnostech i společenských zařízeních vícero rolí. Jednak je to podnožka, chcete-li si například u televize v křesle natáhnout nohy, jednak je to sedák, máte-li velkou návštěvu a málo míst k sezení, oceníte jej však i jako alternativu konferenčního stolku. Některé originální domácnosti či bary totiž užívají právě dva kožené taburety a skleněnou desku na nich jako podložku pod nohy.

  Nejenom jako sedátko…

  kozene-taburety

  Jiní zase na malé kulaté sedátko prostě položí podnos s čajovým servisem. Existují však i taburety obdélníkových a značně mohutných rozměrů, které mohou figurovat jako originální konferenční stolek samy o sobě, případně pojmou k nízkému sezení vícero osob. Nikoho pak nepřekvapí ani kožená část švédské bedny, kterou známe z tělocvičny, rovněž jako originální verze taburetu nebo konferenčního stolu.

  I jako doplněk sedacího setu

  Kožený taburet dnes koupíte dokonce i jako součást sedací soupravy do obýváku. Některé sedací soupravy ve svém ustavení obsahují pomyslné sofa pro natažení celého těla osoby, jiné místo toho nabízejí taburet, případně je taburet součástí samostatné koupi křesla.

  Chci vidět další taburetky z kůže

  Kdo si však chce oživit svou nudnou starou sedací soupravu o kožené taburety pod nohy nebo na drobnosti, nemusí zoufat, že by dnes koupil jen jednobarevnou verzi. Taburety dnes v kůži totiž koupíte i s vintage potisky a nápisy (taburet Vám tak třeba přijde jako dřevěný sud), případně v sešitém složení obarvených kousků kůže, anebo ve flekaté verzi kravské kůže.

  Péče o kožený taburet

  Kůže však vyžaduje péči. Při vysávání koberce nebo podlahy tak není radno narážet do taburetu (nedisponuje-li dřevěnými nožkami), který můžete poškodit. Trpí-li Vaše domácnost vlhkostí, počítejte rovněž s plísní na kůži a kožený taburet není radno volit ani při příliš drsné podlaze z kamenných dlažeb.

  Kůži udržíte ve formě pomocí pravidelného ošetřování, trh nabízí nespočet přípravků na olejové bázi, vystačíte si ale i se starou dobrou diavou.

  Ukažte mi všechna kožená sedátka

  Až se čas definitivně podepíše na Vašem koženém taburetu, nevyhazujte jej, zkuste záchranu v podobě barevných lepících pásek (koupíte v každém papírnictví), případně se obraťte na odborníky, kteří dokážou trhliny sešít tak, aby je naopak ještě více nerozvětvili. Kožené výrobky mají být na celý život, stojí to za tu investici i při opravách.