• Jaké výhody mají rozkládací rohové sedačky?

  Proč zvolit zrovna sedací soupravu, která má tvar přesně kopírující roh místnosti? A k čemu nám bude, že je tzv. „rozkládací“? A nezruinuje nás její pořízení? Na to se dnes pořádně podíváme. Vezměme to postupně.

  Rohové pohovky mají tu výhodu, že krásně zapadnou do rohu místnosti a tím vám ušetří velké množství prostoru. Také bonusově přinášejí zvýšený pocit bezpečí, protože už od pradávna jsme si více „jistí“ a v „klidu“, když máme chráněná záda. Také díky pár polštářů se stěna nad lenoškou může stát příjemným opěrákem.

  Šetří místo i čas pro úklid

  Hlavní úspora je však v lepším využití prostoru v obývacím pokoji – gauč díky vhodnému tvaru nemusí být uprostřed místnosti a hlavně vám nabídne mnohem větší pohodlí. V nejširším místě se na něj může usadit hned několik osob – ideální je taková souprava pro návštěvy – nebude se nikdy mačkat a bude se cítit pohodlně.

  Dalším důležitým parametrem, jehož obliba v posledních letech roste, je rozkládatelnost. Díky chytrému mechanismu (který je ukrytý uvnitř sedacího prvku) můžete jednoduše danou sedačku rozložit a tím zvětšit její ložnou plochu.

  Více prostoru během pár minut

  Z obyčejného gauče se tak může během pár chvil (stačí zatáhnout na správných místech) stát pohodlná postel vhodná klidně i pro každodenní spaní. Nemusíte se stresovat tím, že nenadálé návštěvy budou muset spát na zemi, nebo naopak vy nebudete mít kde spát, když návštěva bude ve vaší ložnici, jak se sluší a patří.

  Klady a zápory

  Klady této pohovky jsou jasné – šetří místo, protože v „zavřeném“ stavu nezabírá tolik prostoru a hlavně ho lépe využívá díky kopírování tvaru rohu místnosti. Zlepšuje vzdušnost interiéru a vám nabízí více prostoru k žití. K tomu ji v případě nutnosti můžete rozložit a mít tak větší gauč, postel či jednoduchou lenošku. Pohodlí snad ještě nikdo nikdy neodmítnul.

  Mezi zápory může patřit vyšší cena – rozkládací mechanismus není zadarmo, ale jeho výhody (větší variabilita, úspora místa) alespoň pro nás rozhodně převažují. A vzhledem k tomu, že mnohé české domácnosti mění své gauče právě za rozložitelné varianty, nejspíše nebudeme sami.