• Kam se hodí konferenční stolek ve stylu švestky? Poradíme

  Konferenční stolek je zcela běžnou součástí každého pořádného obývacího pokoje. Těžko bychom se bez něj obešli, jelikož jeho využití je opravdu mnohostranné. Slouží k servírování kávy, vína a dalších nejrůznějších nápojů, stejně jako obložených chlebíčků, jednohubek, cukrovinek a dalších rozmanitých pochutin.

  Umí si někdo vůbec představit, kam by všechny tyto laskominy položil, aby byly v blízkém dosahu všech, kdo sedí na sedací soupravě? Ať už se jedná o nás samotné večer u televize či při čtení napínavého románu, nebo o naši návštěvu, kterou chceme jednak pohodlně usadit a zároveň co nejlépe pohostit.

  Druhy konferenčních stolků

  Stolek v obýváku nebo i v kanceláři či jinde by měl mít hlavně přitažlivý a reprezentativní design, což je základní předpoklad každého konferenčního stolku. Dalším atributem je kvalitní materiál umožňující také snadnou údržbu a dále jeho praktičnost.

  Velkou výhodou je, pokud má konferenční stolek pod hlavní deskou ještě úložný prostor sloužící k odkládání novin, časopisů, rozečtené knížky, brýlí, prostírání a podboných předmětů, které by na stolku překážely, ale zároveň je potřebujeme mít neustále při ruce.

  Tvary konferenčních stolků jsou různé. Od nejtypičtějších obdélníkových, před čtvercové, zaoblené, s ostrými rohy až po kulaté. Rovněž nabídka materiálů je pestrá.

  Nejčastěji si vybíráme konferenční stolky dřevěné, ale oblíbené jsou i stolky z lamina, které vynikají lehkostí a snadnou údržbou a různé dekory dřev věrně napodobují stolky z pravého dřeva. Další variantou jsou konferenční stolky z kovové konstrukce a skleněnou deskou. Čiré sklo působí efektně a nemusíte se obávat zranění, neboť sklo je tvrzené a odolné vůči nárazům.

  Provedení švestka

  Konferenční stolky v barevném provedení švestka wallis jsou skutečnou klasikou. Nejenže působí elegantním dojmem a hodí se téměř do každého obýváku, ale zároveň jsou velice praktické a universální. Konferenční stolek švestka můžete umístit do obývacího pokoje v rustikálním stylu, kde převládá dřevo, ale i do moderně zařízeného obýváku.

  Provedení švestka wallis je z materiálu lamino a na výběr je několik barevných odstínů. Na první pohled působí konferenční stolek švestka bytelným těžkým dojmem, ovšem jeho předností je velice nízká hmotnost a také snadná údržba.

  Oblíbenou variantou je stolek švestka se skleněnou horní deskou vsazenou do rámu. Sklo je buď čiré nebo černé. Praktická je velká odkládací plocha v podobě police pod hlavní deskou.