• Kam se hodí sedací vaky / pytle?

  První sedací vaky byly naplněné suchými luštěninami. Původní název „bean bag“ tedy jasně napovídá pro jeho obsah fazolí. V moderní době se nejvíce vyskytují varianty sedacích pytlů naplněných PES (polyesterovými kuličkami), přesto tvar fazole, vaky dost často připomínají.

  Pohodlí za přijatelnou cenu

  I tak by se daly definovat sedací vaky. Mají měkkou konstrukci, která je v porovnání se židlí určená k relaxaci. Když si na sedací vak sednete, jako byste cítili, že vás objímá. A to je moc příjemný pocit, který zajišťuje pocit bezpečí a jistoty zejména dětem. Dnes je nesčetně variant a vy si můžete vybrat nejen podle materiálu a velikostí, ale i barev. Mezi tkaninou a kuličkami je třeba nylon, mikro plyš, kůže a jiné textílie, takže obsah se nemá šanci dostat ven.

  Tento obal slouží jako štít proti prachu a vlhkosti. Dvojité prošití je dostatečně silné, a tak sedací vak může sloužit dětem i na skotačení nebo při hraní počítačových her. Ať si na něm v pokoji klidně skáčou! Proti otevření je tu pevný zip, který dítě jen tak nerozevře. Tím se dostáváme k ústřednímu zájmu našeho tématu.

  Kam se hodí sedací vaky / pytle?

  Jak jsme již nakousli, dětské pokoje jsou zřejmě tou nejčastější variantou, ale věřte tomu, že i tatínek v obývacím pokoji si s ním přijde na své. Možná si ho oblíbí více, než křeslo. Lenošení u plazmové televize je v tomto případě nadmíru komfortní. Kam se hodí sedací vaky / pytle?

  Na to ostatně brzičko přijdou i ostatní členové rodiny. Pokud vak jakkoliv znečistíte, snadno ho zase vyčistíte mokrou houbičkou. Tím tak odpadá starost, kterou zřejmě máte se sedačkou. Ve vaku si můžete usrkávat kávu klidně i z kelímku. Další možností jsou sedací vaky do ložnice. Budete se divit, ale velké vaky vám dovolí i spánku, kde se vyspí dva.

  Sedací vak tak můžeme chápat jako atraktivní solitér, který zapadne k vaší sedací soupravě a nabízí tak další prostor ke kvalitnímu posezení, ale své využití najde také v dětském pokoji, ložnici i obývacím pokoji.