• Kam se šperky a doplňky? 4 tipy na výběr šperkovnice a úložných míst

  Šperkovnice může být velmi dekorativním prvkem v designovém řešení interiéru, zvláště máte-li k dispozici koutek s toaletním stolkem. Zatímco drahé šperky by měly zůstávat schované v útrobách bezpečných trezorů (které ovšem mohou být velmi efektním doplňkem interiéru), nebo vystaveny alespoň v uzamykatelné vitríně, u ozdobných doplňků je možné si mnohem více vyhrát s jejich začleněním do obytných prostor.

  Jak vybrat vhodnou šperkovnici

  Při rozhodování o pořízení vhodné šperkovnice je dobré se primárně zaměřit na typ šperků a ozdob, které nejčastěji nosíte (či střídáte).

  Vedle vkusných šperkovnic pravidelných tvarů, které jsou zpravidla tvořeny krabičkou větších rozměrů s otvíratelným víkem a dekorativním vyvedením.

  Můžete také zvolit etažéry se šuplíky z různých materiálu – dřeva, kartonu potaženého textilií či imitací kůže, s různými mechanismy otevírání či se zabudovaným zrcátkem.

  Tyto druhy se nejčastěji využívají k úschově různých druhů doplňků, jako jsou náušnice, náhrdelníky, náramky či brože, mají kompaktní charakter a jednoduše se usadí na jakékoliv poličce včetně té u zrcadla v předsíni.

  Netradiční šperkovnice

  Klasické úložné šperkovnice jsou v současné době velmi často nahrazovány expozičními typy, které mají obvykle charakter sošky. Tyto mohou být opatřeny čalouněním s výřezy pro uložení drobných šperků (náušnice, prsteny, brože), případně závěsnými prvky pro náhrdelníky či náušnice, řada z nich umožňuje také otáčení.

  Závěsné či expoziční šperkovnice bývají z kovu nebo keramiky a často jsou tvarovány do specifických motivů – stromy, zvířata či postavy nebo části lidského těla. Do interiéru se mohou umisťovat různě a vedle funkčního mají také dekorační charakter.

  Netradiční bytové doplňky najdete zde –>>

  Ozdobné doplňky jako designový prvek

  Pokud chcete vašemu interiéru dodat zvláštní vzhled, můžete své šperky ukládat také na speciální designové prvky, které lze vyrobit z různých běžně využívaných předmětů.

  Kromě vlastních expozičních šperkovnic, které snadno vyrobíte vyčalouněním obrázku či rámečku z fotografie nebo většího rámu na obrazy, můžete také použít například ramínko (pro zavěšování) nebo dekorativní již nepoužívané vybavení pro kuchyň či zahradu.