• Kam se v bytě hodí bílá komoda?

  Dnešní článek je poměrně konkrétní a týká se jen jediného typu domácího nábytku. Jde o komodu – a ještě k tomu v bílé barvě. Proč zrovna v ní? Je jednoduchá, čistá, elegantní a nadčasová. A má jednu nespornou výhodu – skvěle (snad nejlépe ze všech) s ostatními barvami.

  To se například o růžové, fialové či dokonce přiznaně „dřevěné“ hnědé nedá řici. Srovnatelně se dá kombinovat snad už jen černá. Ale ta je dle nás poměrně smutná, depresivní a opticky může měnit vnímání interiéru – zmenšovat ho. A to přeci nikdo z nás nechce.

  bile-komody

  Kam bychom ji umístili?

  Tak kam by se nám ta bílá komoda vlastně v bytě hodila? Základem při rozhodování bude samozřejmě její velikost a funkce. Větší komoda se totiž mnohdy nehodí do chodby (která v například v panelácích nebývá zrovna veliká) a také pro tuto „místnost“ je vhodné ji mít opatřenou speciálními přihrádkami.

  Na chodbu? Proč ne…

  Mnozí používají tento typ nábytku jako šikovný a prostorný botník – takže vyklápěcí šuplíky či patra jsou zde žádoucí – ne-li klíčové. To tedy předuručuje použití menší (a zároveň vyšší) komody přímo na chodbu.

  Ukažte mi krásné bílé komody

  Velmi oblíbeným místem pro klasickou komodu je ložnice. Hlavně bílá barva je příjemně uklidňující a decentní. Hodí se tak do ložnice snad každého z nás. Zde může sloužit v menším provedení jako solidní noční stolek, případně jako úschovna pro ložní prádlo, či spodní/spací prádlo – župany, pyžama či noční košilky v ní krásně uložíte. A po ránu (či večer) máte po ruce vše, co aktuálně potřebujete.

  Případně ji můžete mít místo klasické skříně na oblečení – díky výklopným patrům (či šuplíkům) máte veškeré možné oblečení nadosah ruky. A přehledně organizované. Vždy víte, kde co má své místo.

  Kam ještě?

  Kam se ještě hodí komoda v bílé barvě? No přeci do obývacího pokoje! Zde ji pravděpodobně najdeme u mnoha z vás. Je to jeden z nejklasičtějších typů nábytků v obýváku (když opomeneme sofa/pohovku s konferenčním a TV stolkem).

  Bílá barva jí vyloženě sluší (a to i v místnostech, kde máte bílou stěnu) – nijak nevyčnívá z prostoru, nestrhává na sebe pozornost. A přitom může ukrývat spoustu oblečení, drobností a jiných potřebností z vašeho každodenního života.

  CHCI vidět všechny komody v bílé barvě