• Kde se vzaly konferenční stolky v českých domácnostech?

  Kde se v domácnostech vzaly tolik typické „byznysové“ stolečky, které známe spíše z pracoviště (a obchodních jednání)? Proč máme doma v obývacím pokoji najednou konferenční stolek? Kde se tento trend objevil? A jaké mají výhody a nevýhody? Dnes se tomu podíváme na „zoubek“.

  Jak na jeho výběr

  Obliba tohoto typu nábytku se dala očekávat, ale pravděpodobně nikdo netušil, že dokáže dobýt i Českou republiku. Klady jsou přitom jasné – reprezentativní vzhled, čistá odkládací plocha a nízká výška. Ta je poměrně klíčová, protože tento typ stolečků můžete v domácnosti použít i jako… podložku pod nohy.

  Moderní stolečky do pokoje

  Má mnoho funkcí

  Ano, není to zrovna nejlepší způsob, ale rozhodně funkční. Líbí se nám také množství stylů, které tyto stolečky obsáhnou. Čistě prosklené, na miniaturních nožičkách se hodí do moderního vzdušného interiéru, kde nechcete, aby nic na sebe poutalo pozornost.

  CHCI vidět všechny kusy v nabídce

  Čisté sklo je krásně průhledné, jednoduché a skoro neviditelné. Není samozřejmě dokonalé – krásně se na něm „objevují“ otisky a šmouhy. Alternativou je samozřejmě klasický stolek z masivního dřeva – čisté přiznané dřevo s trochou namoření a průhledným lakem.

  Více stylů, více užití

  Hodí se spíše do rustikálnějšího interiéru, kde je hodně dřevěných doplňků. Svým mohutným vzezřením rozhodně nepatří mezi kusy nábytku, které byste přehlédli. Naopak. Když nebudete mít v daném pokoji například obývací stěnu, tak jistě bude takový stůl dominantním prvkem. Věřte, že si ho všimne každá návštěva. A bude se nadšeně ptát, odkud ho máte… A vy povíte, že jsme vám ho poradili :)

  Pokud máte hlouběji do kapsy, nebo nechcete zrovna za menší stoleček dávat tisíce korun, jistě vás potěší nabídky výprodejů a levných kousků. Na ty se můžete mrknout přes odkazy v tomto článku. Vybrali jsme pro vás cenově přijatelné a zároveň kvalitní kusy. Máme také doma jeden z levnějších typů a rozhodně nám ostudu nedělá.

  Ukažte mi všechny levné stolečky

  Vybere si každý

  Zajímavé jsou variace jednotlivých stolečků. Mohou mít jednoduché poličky, šuplíky, prosklené vitrínky… Možností je spoustu – stačí si najít jen ten „svůj“, který skvěle padne do vašeho vkusu a hlavně také obývacího pokoje.