• Komoda borovice – jaké má výhody tato dřevina?

  Komody jsou velmi oblíbeným kusem nábytku, který je moderní a v poslední době také dost často vyhledávaný. Kdo tíhne k tradici, najde jí v komodě, která je vyrobená ze smrku nebo právě borovice.

  Tento druh dřeva se nejčastěji používá v provedení masiv, který je zárukou dlouhé životnosti a také bytelnosti. Lakovaná úprava nábytek současně chrání před případným poškozením nebo zadřením třísky.

  komody-z-masivni-borovice

  Borovicové dřevo je ideální na chalupy

  Pokud hledáte úložný prostor na chalupu, rozhodně se vám bude hodit komoda borovice. Nemusí se jednat ryze o hájenku, ale s venkovem a dekorací v rustikálním nebo provensálském stylu, to bude této komodě neskutečně slušet. Efektní sukové letokruhy jsou vítanou záležitostí. Nábytek krásně oživí a vdechnou mu nový rozměr.

  Ukažte mi všechny borovicové skřínky

  Je výbornou volbou do domu, kde se ráda vkrádá vlhkost. Je to i logické, protože se borovicové dřevo používá i na okenní rámy a dveře. Pokud ovšem hledáte současně něco i na krovy nebo latě, s borovicí se raději rozlučte. Její suky jsou na krásu pouze u nábytku, ale v tomto případě by byly spíše na škodu.

  Stálé vlastnosti borovicového dřeva

  Dřevo z borovice má svou přírodní červenohnědou barvu, kterou nezapře. Nicméně se člověk setká i se světlou variantou, která je způsobená mořidlem nebo nátěrem. Kvalitní komoda z borovice by neměla svou barvu ztrácet, natož modrat. Skřínka z borovice je dekorativním solitérem interiéru, který si zamilují všichni. Jelikož se dá všelijak mořit, natírat i lakově upravovat, bude se hodit vždy.

  Komoda z borovice – praktický kousek do domácnosti

  Jestli lze o nějaké skříni říci, že je praktická, tak je to právě tato specifická skřínka. Vyrábí se v různých rozměrech, ale většinou nedosahuje honosných výšek. Není to zrovna typ skříně, který by byl vysoký a útlý, tím by ztrácel na užitečnosti. Využitelnost komod spočívá v jejich provedení a nejsou nikterak omezené výběrem místnosti.

  Chci vidět všechny druhy skladem

  Dřevěné komody jsou sice širší, ale zase provzdušní prostor nad sebou. Díky tomu, že jsou nižší můžete čerpat i jejich další výhody. Jsou skvělým odkládacím místem pro řadu drobností, ale i k umístění dekorací. Oživit vysokou skříň ke stropu se jen tak nepodaří, ale u komod je to hračka. Vrchní deska je k tomu jako stvořená. O hloubce šuplíků ani nemluvě, pojme o hodně více věcí, než běžná skříň.