• Komoda není jen tak obyčejný nábytek…

  Druhů a typů nábytku je několik desítek. Každý slouží k něčemu jinému. Málokdy se však najde praktický kus nábytku, který by šel využít hned na několik způsobů. Je opět v kurzu a vybrat si tu správnou není vůbec lehké. Obzvláště, když jsou všechny tak krásné a stylové.

  Jaké druhy komod se vyrábějí?

  Komoda je něco jako skříňka, která má ovšem osobitý vzhled. Pod tímto slovem si nejčastěji představíme nižší kus nábytku, který má několik zásuvek po celé šíří nábytku. Nejčastěji se nachází podél stěny a co nejblíže k ruce. Tedy slouží jako úložný prostor pro různé věci. Nejčastěji to však bývá oblečení.

  Komody v černém odstínu

  Nebojte se experimentovat

  Trendy v designu se velmi často mění. Není to z důvodu hlubšího smyslu, ale spíše podle toho co si výrobce v danou chvíli usmyslí.

  Narazit tak můžete na nejrůznější kousky, které mají jiný tvar a velikost, než na které můžete být zvyklí. Podobně to platí i v barvách. Ať už je to komoda černá, červená či tvořena z různých materiálů, nenechte se tím zaskočit. Výrobci občas vytváří šílené kousky, které se hodí jen do odvážných interiérů.

  K čemu vlastně slouží?

  Komoda černá, či červená nebo jiná barva není záležitosti materiálu, ale vzhledu. Skřínky se vyrábí z různých druhů materiálu a fantazii se meze nekladou. Narazit můžeme na kovové, plastové, či skleněné. Nejčastěji se však setkáme s komodou složenou ze dřevěných materiálů. Ty se liší podle typu materiálu, kvality a druhu dřeva.

  Ukažte mi všechny černé skřínky

  Většina výrobců vyrábí skříně z laminované dřevotřísky známé též jako LTD. Ty mají určitý stupeň kvality, ale mnohem lepší materiál je dřevovláknitá deska (MDF). Ta je mnohem kvalitnější a odolnější, než jiné druhy dřevotřísek. Nejkvalitnějším materiálem je masiv. Ten má však pár drobných nevýhod, jako je barevnost, která se během let mění neboť dřevo jako materiál pracuje neustále.

  Vybírejte si komodu podle vašeho stylu

  Díky tomu, že na trhu je nespočet druhů, je těžké vybírat si tu správnou. Nemluvě o spoustu rad, které se k vám dostávají od příbuzných a známých, které vám radí jak si správně vybrat. Tu si vždy vybírejte podle vlastních preferencích. Myslete však na provedení, kvalitu materiálu, velikost, design a celkový dojem, který máte z vybraného nábytku.

  Ukažte mi všechny černé komody