• Komody do ložnice – zamilujete si jejich čisté minimalistické tvary

  Komody jsou dnes již běžnou součástí každé domácnosti. Objevují se v mnoha pokojích, například v obývacím pokoji, v pracovně, v dětském pokoji, ve studentském pokoji nebo také v ložnici.

  A právě v ložnici je komoda důležitá. Můžete do ní uložit mnoho věcí. Skvělá je komoda například na uložení drobnějšího oblečení, spodního prádla, ponožek, triček, šátků a podobně. Komoda v ložnici je tedy praktickým pomocníkem.

  Vyberte správný styl

  Jako většina nábytku i komody jsou k dispozici v několika stylech. Můžete si vybrat například luxusní komodu, retro, elegantní, rustikální, stylovou, moderní, designovou či levnou komodu. Komodu do ložnice vždy vybírejte podle vašeho aktuálního interiéru. Zařídili jste si ložnici v moderním stylu? Pak sáhněte po komodě moderní. Jste vyznavači retro stylu? Pak se i retro komoda bude skvěle v ložnici vyjímat.

  Jak vybírat komodu?

  Komod je dneska na trhu celá škála a vybrat někdy tu pravou může být složité. Pokud můžete, vybírejte nábytek do ložnice celý najednou, tedy i skříně, postel, poličky a podobně. A nejlépe je pořídit si nábytek z jedné kolekce.

  Jedině tak docílíte stejného barevného provedení a nebude pak ložnice působit „každý pes, jiná ves“. Komodu je rovněž dobré vybírat s ohledem na to, co vše do ní budete ukládat. Pokud to budou věci těžší, pak je dobré zaměřit pozornost na dno a šuplíky, aby byly dostatečně pevné a bytelné.

  Barevné provedení a materiál

  Pevná a odolná konstrukce je rovněž důležitá a od toho se také odvíjí materiál, ze kterého se komoda vyrábí. Můžete si vybrat například lamino, MDF desky, dřevotřísku, dřevo, masiv dřeva a podobně. Komody jsou k dostání v několika barvách, například v imitaci dubu, buku, ale například i v sytých barvách jako červená, černá, bílá, zelená, fialová či s nejrůznějšími dekoracemi a motivy. Stačí si jen vybrat takovou, která se hodí do vašeho interiérů.