• Komody s vysokým leskem jsou stále žádanější

  Současný trend bydlení se zaměřuje na úsporu místa, lehkost a vzdušnost interiéru. Projevuje se to i stále oblíbenějším využíváním komod na úkor bytelných skříní a knihoven, ať již z masivu, nebo dýhy, která je navíc díky používání lepidel a dalších chemických přípravků zdravotně závadné.

  Komody jsou nejen lehkým a designově skvěle řešeným nábytkem, ale jsou také velice variabilní. Díky tomu se mohou různě v místnosti přestavovat, přesouvat nebo vzájemně kombinovat.

  Historie komod a skřínek

  Skřínky byly známé již v dávné minulosti, o čemž svědčí interiéry starých hradů a zámků, ve kterých tvoří komody, příborníky a rozmanité malé skříňky hlavní součást nábytkového vybavení všech prostor. Zejména společenské místnosti, jídelny a ložnice se bez komod neobešly.

  Retrostyl nebo starožitné komody jsou oblíbené i v současném moderním bydlení. Jednak připomínají staré zašlé časy, a jednak jsou i velice praktické. Současné nábytkářství respektuje především poptávku zákazníků a dodává na trh jak retro a rustikální komody, tak komody odpovídající modernímu stylu.

  Uplatnění v bytech nacházejí zejména v obývacích pokojích, ale také v ložnicích či dětských pokojích. Výběr designu, tvarového a barevného provedení je natolik široký, že si lze vybrat podle vlastního vkusu a potřeb.

  Materiál a barvy

  Vyhledávané jsou komody s dekorem wenge, který se vyznačuje tmavě hnědým odstínem s jemně žíhaným efektem. Tmavý odstín na komodě ještě vynikne v kontrastu s divokým dubem, který imituje přírodní tesané dřevo. Efektní je například tmavá komoda se šuplíky, které jsou právě světlého dekoru. Povrchová úprava wenge budí dojem luxusu.

  Bílý lesk – tip pro letošní rok

  Opakem je vysoký bílý lesk, kterým se vyznačují komody vhodné zejména do ložnic, kde vyniknou jejich čisté bílé linie. Ovšem komoda bílá vysoký lesk je velice žádaná i do obytných prostor a především jídelen. Dnešní moderní trendy jsou zaměřené právě na bílý nábytek s vysokým leskem.

  Solitérní programy do jídelen, nebo obývací stěny v bílé barvě jsou velice efektní a jejich vysoký bílý lesk přispívá k prosvětlení místnosti. Velice atraktivní je například obývací stěna zhotovená v moderním stylu, u které převažuje vysoký bílý lesk, efektně kombinovaný s leskem černým na přední ploše.

  Pokud je obývací stěna v tomto designu doplněna moderním LED osvětlením, budí dojem naprostého luxusu. Stejný dojem učiní i komoda bílá vysoký lesk, která je díky variabilitě vhodná do jakéhokoliv prostředí.