• Komody z masivu – nestárnoucí klasika

  Není se čemu divit, že mezi Čechy je roustoucí poptávka po nábytku z masivního dřeva. A není se čemu divit. Jistě uznáte, že ten, kdo miluje přírodu a vše přirozené, tak nepůjde do „lamina“ či kovu. Když bude chtít krásný nábytek, tak si koupí celodřevěný. Žádná dřevotříska či LDP desky (lamino s dřevem) – prostě jen čisté opracované dřevo.

  Masivní dřevo a komody k sobě jdou…

  Dřevěný masiv je krásný materiál, který má neskonalé výhody:

  • přírodní vzhled,
  • celistvost,
  • životnost,
  • odolnost,
  • přírodní původ.

  Dřevěné masivní komody

  S trochou laku, namořené v krásném přirozeném odstínu a s přirozenou viditelnou strukturou dřeva. A nepřekonatelnou vůní. Kdo zná kvalitní nábytek z masivního dřeva (borovice, dub či buk nejčastěji), tak ví, že nemá moc konkurentů. Pro nás jsou hlavními výhodami velká odolnost, přírodní původ a také vzhled. Přirozené řezy odhalí krásnou strukturu, která je skvělý dekorem snad každé místnosti.

  Při výběru nové komody jsme měli tedy jasno. Z masivu. Jiná možnost ani není. Ale kterou si vybrat? Nějakou v rustikálním stylu? Nebo starožitném retro? A nehodil by se nám do ložnice spíše moderní styl? Jak jsme vlastně vybírali nový kus nábytku do naší ložnice, se dočtete v tomto článku.

  CHCI vidět všechny dřevěné komody

  Jak na výběr krásné dřevěné komody

  Stylem jsme začli – nakonec po delším zvažování jsme vybrali tu, která měla čistý a jednoduchý styl. Žádné okrasné kudrlinky, žádná vyřezávaná okrasa či dekor – jen čistá praktičnost a mohutný dojem. Ideální parťák na dlouhé roky.

  Dle funkčnosti jsme hledali variantu, která kombinuje několik vysouvacích šuplíků i s větším otevíracím prostorem – a netrvalo dlouho a měli jsme ho. Stačilo vybrat už jen finální materiál/odstín, který se nám domů bude nejvíce hodit.

  Na dřevě záleží…

  Zajímavými dřevinami pro tento typ nábytku jsou kromě výše 3 zmíněných i ořech a olše. Oproti dubu jsou sice trochu „měkčími“ dřevinami, ale přesto mají neskonalé výhody oproti „modernímu laminu“. Jemná olše pohladí po duši, výraznější ořech vás potěší nepřehlédnutelným vzhledem. A oba mají krásně přiznaný přírodní vzhled – stačí jen trochu mořidla s lakem a máte trvalou krásku doma.

  Ukažte mi všechny komody z masivu

  Zkuste i vy si vybrat krásnou komodu z masivu – uvidíte, že vám udělá takovou radost, že po jiném materiálu se příště už ani dívat nebudete…