• Konferenční stolek – černý nebo jinou barvu?

  Když se řekne konferenční stolek, každý ví, že se jedná o stolek umístěný výhradně do několika možných místností. Především do obývací místnosti, případně na něj narazíte ve stylových barech, kavárnách, někdy i v restauracích. Některé „etno“ přírodně založené domácnosti konferenční stolek dokonce používají i jako hlavní jídelní stůl, u kterého sedí na polštářích, vypít si u něj ale můžete i saké.

  konferenci-stolky-cerne

  Konferenční stolek černý a jeho použití

  Když se obecně bavíme o černé barvě, dnes málokdy naleznete nábytek ze surového těžkého dřeva, který by byl namořen černou barvou, která je charakteristikou spíše devatenáctého století. Každému je dnes tedy jasné, že černý nábytek je alternativou dřevotřísky, potažené „tapetou“ černé barvy, někdy spíše černohnědé, přičemž tuto kombinaci barvy vidíte pouze na slunci spojením falešných vlásečnic a letokruhů.

  Volba černého prvku nábytku vůbec, je vhodná, chcete-li oživit, případně upozornit na onen kousek nábytku v jinak monotónním komplexu o jedné barvě. Proto je černá vůbec, v poslední době s oblibou využívána zejména v kuchyňských programech. Vybrat si právě konferenční stolek takové barvy značí, že chceme, především ve velkém prostoru, přenést váhu na soustředění okolo této oblasti, která má sloužit jako středobod společenského shluku. Nemusíme se tak už tradičně soustředit pouze na televizi, ale i na slavnostní tabuli na stolku, který svou barvou nabývá na významu, protože na něm vyniknou talíře kontrastní barvy.

  Koupit černý konferenční stolek

  Jak je to s černou barvou u nábytku?

  Co se týče údržby, těžko říct. Na černé vynikne prach, na bílé rovněž, včetně fleků od červeného vína a jiného. Fleky ale vyniknou i na hnědé, tak co si má člověk vybrat? V tomto ohledu nelze černou kritizovat, pokud se vám tato barva líbí, jděte do ní, údržba je stejná, jako u jiných barev.

  Abyste neměli v obývací místnosti pouze jeden prvek černé – tedy tento stolek, je vhodné, vybrat si ještě něco černého. Buď pracovní židli – máte-li pracovnu zároveň s obývákem, anebo si kupte alespoň pár doplňků v dosahu onoho stolku, které při sezení u konferenčního stolku upoutají oči návštěvy s tím, že máte pokoj ve vyváženém kontrastu. Může to být například černá soška Budhy, kterou koupíte na každém kroku.

  Velký výběr konferenčních stolků zde