• Kožené sedací soupravy – klady a zápory

  Co si budeme povídat, kůže je zkrátka luxus, který každý obyčejný byt promění doslova v palác. Kůže však má spoustu nevýhod, před kterými nelze přivírat oči…

  Soupravy na sezení z kůže – jako nové dítě

  První nevýhodou kožených sedacích souprav, vůbec kůže, je cena. Chcete-li si pořídit sedací soupravu z pravé kůže, ba dokonce ani ta umělá nepatří mezi nejlevnější, počítejte předně s tím, že se prásknete přes kapsu, někdy i v ceně jetého vozu.

  kozene-sedaci-sety-soupravy

  Než uskutečníte takovou koupi, je rovněž dobré si zboží předem ošahat, respektive při koupi takového zboží se raději vyhněte e-shopům, pokud vyloženě nejde o kvalitní, a především kupci prověřené stránky prodejce luxusních Chesterfield pohovek a křesel.

  Ještě dříve si však uvědomte, zda máte doma psa nebo kočku, kteří by takový luxus denně testovali svými drápky. Tím pádem takový kup může nakonec padnout ještě dřív, než na nějaký e-shop nakouknete.

  Levnější varianty vedou

  Mezi kupujícími jednoznačně vedou daleko cenově dostupnější verze kožených sedacích souprav, než jsou Chesterfield pohovky, a to jsou verze pro „koňáky“ a jejich venkovská sídla, které však padnou i do obyčejných domácností. Jsou to sedací soupravy s dřevěnou konstrukcí a ze dřeva vyřezávaných koňských hlav u podpěr pro ruce.

  CHCI vidět všechny kožené soupravy

  S tím, že si však na koženou sedací soupravu našetříte, Vaše starosti s ní nekončí, vyžaduje doslova péči jako o dítě. Kůže praská, její pravidelné užívání a nápor na ni si vybírá svou daň, i když si tedy pořídíte koženou soupravu jako krásný doplněk, stejně ji budete pokrývat dekou, abyste alespoň zčásti ulevili náporu na kůži pohovky.

  Péče o kůži je důležitá

  Bydlíte-li také ve vlhkém domě, očekávejte na kůži rovněž mapy plísně. Proto si kůže vyžaduje pravidelnou péči v podobě nejrůznějších přípravků na kůži, případně si vystačíte se starou dobrou a univerzální diavou nebo indulonou.

  Ukažte mi soupravy na sezení z kůže

  Když kožené sedací soupravy prověří čas, objeví se skutečné praskliny, či už trhliny. Obyčejné domácnosti to řeší barevnými lepícími páskami, ale existují i odborníci na slovo vzatí, kteří Vám prasklinu v kůži originálně zaštupují. Z pohovky tak rázem budete mít bizarní verzi baseballového míčku. Nicméně pořád lepší než koženou soupravu po pár letech a velké investici, zbytečně vyhodit…