• Křesla do obývacího pokoje – tipy a rady

  Křesla nejsou běžnou součástí sedacích souprav, jak tomu bylo dříve. Člověk si vybral sedačku a k ní standardně náležela dvě křesla. Dnes jsou spíše nahrazovány taburety nebo sedacími vaky.

  Nezaberou tolik místa, ale není to totéž. Kvalitní sedátko totiž poskytne člověku větší oporu zádovým svalům, protože se dokonale opře. Pohodlná čalouněná židlě s opěrátky ovšem slouží nejen k odpočinku.

  Dvě křesla k sedací soupravě představovala zlatý standard

  Pojďme si říci něco k této starší variantě, která byla dříve hodně opěvovaná. Pro rodiny s dětmi zahrnovala možnost, jak se pohodlně usadit u TV a neprat se o místo. Sedací souprava totiž představovala poměrně krátkou plochu na sezení, kam se k usazení vešli dva až tři lidé, proto byla hojně využívána křesla.

  Krásná sedací křesla

  Postupem času se však přešlo na radikální řešení, kdy se křesla do obývacího pokoje nahradila velkou pohovkou či doslova letištěm, kde se komfortně posadí i pět lidí. Souprava na sedění členěná polštáři a zdobená velkými knoflíky je v kurzu. Možná pozůstatek z retro doby, ale opravdu rafinovaný komponent, který sedačku dokonale oživí.

  Jako solitér v pracovně nebo obývací místnosti

  Polohovatelné křeslo, které vypadá spíše jako objemná kancelářská židle s leštěnou nohou v chromu je velmi častou záležitostí řady pracoven. Určitě takovému kouzlu podlehnete i vy, když zjistíte, jak se v tomto křesle pohodlně sedí.

  Chci vidět všechna pohodlná křesla

  Podobný pocit jako byste byli natažení v posteli můžete zažít s židlí, které splňuje ergonomické požadavky. Dá se nastavit výška a hloubka sedu, je tu opěrka na hlavu i kvalitní područky. Takové sedací prvky se využijí taktéž u psacího stolu, nejen jako křesla do obývacího pokoje.

  Houpací křeslo je zábavou hlavně pro děti

  Také do houpací podoby se dostává řada pozitivních hodnoceních. Nejrůznější potahové látky tak činí z houpací židle zajímavý unikát, který dokáže ozvláštnit a provzdušnit každý podkrovní kout.

  Navíc si s ním vyhrají i vaše děti. Jen při nákupu zohledněte stabilitu a vybírejte ta, která se při houpání snadno nepřevrhnou. To by pro vás ani vaše děti nebylo vhodnou zábavou. Houpací modely z ABS plastu s dřevěnou nebo chromovanou částí, jsou dostatečně bytelná a vyrábí se cíleně pro děti ve veselých barvách.

  Ukažte mi celou nabídku křesel