• Křesla jakožto srdce interiérů

  Místo, kam se uchylujeme, když si chceme přečíst noviny, sledovat televizi nebo si třeba jen zdřímnout, ano, mluvíme o křeslech. Potažmo řečeno o relaxačním nábytku, od kterého očekáváme především pohodlnost. Právě pohodlnost je ovlivněna správným výběrem křesla, které není radno podceňovat, a proto myslete na kvalitu, krásu, ale i na rozměry a výšku toho, kdo bude tento typ nábytku využívat.

  Něco málo k historii

  Už staří Římané užívali speciálně zhotovená lehátka (obdobu dnešních křesel a pohovek), přijímali na nich své hosty, konzumovali tam jídlo, a to vše v pololeže. O klasickém pohodlném sedacím nábytku jsou první zmínky v 16. století, ovšem od té doby se hodně změnilo.

  Sedací soupravy - křesla

  My už nejsme odkázáni na kožené a tvrdé materiály, ale můžeme se zaměřit na krásná čalouněná křesla, která po dokonalém výběru sednou do každého bytového interiéru a zrcadlí náš vkus a pečlivý výběr. Už odnepaměti je jakýmsi statutárním symbolem a tvoří důležitý prvek v obývacím pokoji.

  Možnosti výběru

  Sedací nábytek můžeme rozdělit na křesla s rámovou konstrukcí, u kterých je vidět konstrukce a měkké části jsou do ní vsazeny. Dnes se spíše setkáváme s celočalouněnými křesly, jejichž konstrukce je celá obklopena textilií, často jsou doplňkem i polštáře, opěradla, přehozy atp.

  CHCI vidět všechna křesla

  Z typů se můžeme setkat se sestavou z volných polštářů, což je sestava polštářů, které vytváří konkrétní tvar sedacího nábytku, křeslo s opěrkou hlavy neboli ušák – jedná se o velmi pohodlné křeslo, kopíruje tvar páteře a je šetrný k šíji. Dalšími typy jsou s opěradlem a opěrkou paží, nízká, otočná atd.

  Jak křeslo vyzkoušet?

  1. Musí se nám líbit.
  2. Musí být pohodlné – nejlépe to vyzkoušíme v normálním oblečení a opřením dozadu, pak zkusíme hlavu umístit do obou rohů křesla, dobré je i zkusit sed v rovném sezení. Zkuste si sednou naprosto dozadu, aby páteř kopírovala celou stěnu opěrky. Tuto fázi je dobré nepodcenit.
  3. Zkuste opěrky, jestli vám sedí k vaší výšce.
  4. Máte-li zájem o opěrku hlavy, tak i tu si vyzkoušejte, aby vás nebolela šíje.

  Pochopitelně můžete křesla zkoušet, ale nejlepší je koupit prověřený sedací nábytek, který je kvalitní, stylový a prodává se v prověřených obchodech.

  CHCI vidět všechna křesla