• Křeslo ušák je i dnes hrdina v sedacím nábytku

  Křeslo ušák zaujímalo v minulých dobách vysoký post na příčce oblíbenosti nábytku do obývacích pokojů. Na dřívější poměry velelo řadě vintage i retro domácnostem. Dnes se opět začalo objevovat a s elegancí opravdu nešetří.

  Zdobí minimalistické i rustikální místnosti našich domovů, chalup a kaváren. Materiály a celkově funkce včetně estetického cítění je opravdu jiné. Koncept nových ušáků tak značně přispívá k modernímu pojetí se základem v tradici a úctě k našim předkům.

  Rozličnost materiálů i použití

  Čalouněná křesla jsou vesměs stejné konstrukce a výšky, jako tomu bylo dříve, ale provedení je jaksi rafinovanější. U většiny těchto křesel dominuje řada funkcí, o kterých bychom si mohli dříve nechat jenom zdát. Komfortní posezení, kde si člověk nastaví výšku i hloubku sedu, je přesně podle našich představ. Co víc? Vstane z něj malé dítě, ale i prababička. Luxusní úprava moderních křesel tak úzce koresponduje s ergonomickým propojením a důmyslným řešením.

  křeslo ušák

  Opěradlo je dostatečně dlouhé, dobře se v něm sedí. Křeslo ušák je dnes velmi stabilní, ač je jeho provedení v masivu o dost lehčí, než tomu bývalo. Odlehčené kostry křesla z překližky jsou kvalitní, výplně jsou v luxusních podobách vyplněny PUR pěnou mimořádných vlastností. Hodí se tak do obývacích pokojů v moderním i zastaralém pojetí, ale i do kanceláře. Stačí si vybrat potah a barvu, která bude odpovídat vašim představám o dokonalosti.

  CHCI SI VYBRAT KŘESLO UŠÁK

  Jaké zvolit barvy a typy

  Správný výběr dokáže podtrhnout styl vašemu domu, i když bude umístěno v moderní kanceláři ve Feng Shui stylu či na chalupě v rustikálním pojetí. Nekonečné množství látek příjemné textílie a jiného čalounění pozvedne úroveň vašeho bydlení. Velmi pěkně vypadá křeslo ušák v eko kůži. Jemné struktury na sezení a příjemné lenošení ocení každý člověk.

  Chcete-li se přiklonit k variantě vintage, volte bílou, starorůžovou či černou v kombinaci s pruhy, srdíčky nebo ptáčky a nařaseným okrajovým lemem křesla. Retru stylu zase svědčí trikolora naší státní vlajky v různých výrazných květinových, námořnických či károvaných vzorech.

  Moderní koncept do nadčasových pokojů volí střízlivější tóny barev a sjednocení tón v tónu, ale nejsou výjimkou ani neonové barvy tvořící jednoduchý solitér, který na sebe upozorní právě barvou a třeba řadou geometrických linií ostrých kontur. Jeho noha připomíná dost často nohu od barové stoličky, je totiž v drtivě většině namísto dřevěných nohou v leštěném chromu.

  Podívejte SE NA VÍCE KŘESEL TYPU UŠÁK