• Levné komody – kde je koupit a jak je vybrat?

  Při zařizování a vybavování interiérů nábytkem je trendem posledních let snaha o úsporu místa, vzdušnost a lehkost. Tyto atributy splňují komody, které nahrazují těžkopádné skříně, sekretáře a obytné stěny, které jsme znali z dřívějších dob.

  Komody jsou výhodné z několika hledisek. Předně je to jejich lehkost, což oceníte zejména při malování místností a přemísťování nábytku. Komody umožňují ukládání mnoha věcí a zanedbatelná není ani cena. Rozhodně vyjdou komody levněji, než klasické obývací stěny.

  Záleží také na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Například komody z lamina jsou velice levné, takže si je může dovolit každý. Jejich další předností je nízká hmotnost a snadná údržba.

  Z historie komod

  Komody připomínají staré časy a navozují v bytě útulnost a vzdušnost. Pokud jste milovníky retro nábytku či rustikálního stylu, jsou komody nejlepším řešením, jak si staré dobré časy připomenout. Naši předkové znali komody, prádelníky a truhly, které jim sloužily k ukládání nejrůznějších věcí.

  Nezabíraly tolik místa jako bytelné skříně a snadněji se s nimi manipulovalo. Současné nábytkářství se snaží s úspěchem na tradici komod navázat a produkuje nejen komody v retro stylu, ale i komody, odpovídající současnému modernímu bydlení.

  Výběr komod

  Především záleží na místě, kde chcete komodu umístit a co v ní chcete skladovat. Některé typy komod, zvláště ty z lamina, jsou skutečně universální a můžete je tudíž postavit jak v obývacím pokoji, v ložnici, dětském pokojíku nebo v předsíni. Ještě než si budete vybírat komodu, která vám bude vyhovovat, je třeba si promyslet, kde bude stát a konkrétní místo si proměřit. Také je třeba hledět na dvířka a zásuvky, zda budou mít při otevírání dostatečný prostor.

  Design = to klíčové

  Současná nabídka umožňuje každému, aby si vybral komodu podle charakteru svého interiéru, včetně designu a barevných odstínů. Na výběr jsou komody s dekorem různých dřev, světlých i tmavých. Efektně působí také různé kombinace, jako například tmavá komoda a světlé zásuvky, nebo opačně. Moderní jsou také bílé komody, které jsou vhodné zejména do světlé ložnice.