• Levné obývací stěny a sestavy pod drobnohledem

  Minulost nabízela pouze bytelné obývací stěny a sestavy, vyhotovené ze surového dřeva. Nábytek byl již smontován/slepen a nebylo radno se s ním stěhovat tam a zpátky, lépe řečeno – člověk byl vůbec rád, že jej po koupi dostal vůbec domů, tato manipulace vyžadovala několik silných chlapů. To dnes takové problémy s nábytkem neznáme. Doba vyměnila těžké dřevěné stěny (masiv) za lehčí překližky či dřevotřísky, potažené dýhou.

  Nejlevnější obývací sestavy

  Moderní obývací stěny mají být vzdušné, jednoduché, snadné na údržbu i případné stěhování, starožitná zdobná tělesa či rytiny na obývacích stěnách a broušená skleněná dvířka tak zcela ustoupily módě. Dřevotříska, tedy přímo řečeno – recyklovatelné zbytky ze stromů našly své uplatnění, jejich cena je tak zanedbatelná, hodnotu de facto udává především dýha – „barevná tapeta“, kterou se levné obývací stěny a sestavy potahují a značka výrobce.

  Jaké materiály vybrat pro tento nábytek?

  Dýha může být sytě oranžová i evokující podobu dřeva se suky, výrobci si dnes umí už poradit se vším. V poslední době jsou oblíbené rovněž kombinace kontrapozičních barev bílé a černé, v některých obchodních domech si můžete barvu namixovat dokonce sami, a to složením šuplíčků či dvířek různých barev.

  Ukažte mi další levnější obývací stěny

  Nevýhodou levných obývacích stěn a sestav je však jejich životnost. Ano, i do nábytku z masivu se nám můžou dostat škůdci, dřevo může napadnout plíseň, dřevo z masivu se rozpíná, vytváří praskliny, je nutné o něj pečovat, čas od času mořit, přetírat ochrannými laky a oleji, zato je životnost takového dřeva doživotní.

  To nábytek z dřevotřísky při větším náporu toho, co nese, při stěhování, posouvání s ním po podlaze, okamžitě vypovídá svou službu. Kolíky či šroubky potahováním nábytku po zemi, poškodí stěny sestavy, které se začínají loupat, obývací stěna se tak začne drolit a převážet na jednu stranu apod. Dřevotříska tedy není materiálem pro manipulaci.

  Levné obývací stěny a sestavy z palet

  V poslední době se stal ještě modernějším hitem nábytek z palet. Sestavy z palet sice málokdy koupíte, a pokud ano, jedná se o ojedinělé firmy, které toto doslova umění nabízí, zato samostatné palety koupíte snad v každém skladu, objednání přes specializovaný e-shop, zaručující i dopravu, Vám ale usnadní starosti s tím spojené. Palety lze vrstvit, řezat, natírat, napojovat, vybavovat o pojízdná kolečka, desky ze skla. Vyhotovit z nich můžete obývací stěny, knihovny, pohovky, křesla, konferenční stolky, postele, zkrátka co fantazii napadne.

  CHCI vidět všechny nejlevnější obývací sestavy