• Luxusní obývací stěny a jejich čištění

  Každý si zařizuje svůj byt podle svých představ a vlastního vkusu. Nejvíce práce věnujeme obvykle obývacímu pokoji, jelikož je to místo nejvyužívanější a také sem vodíme návštěvy. Proto je také snahou každého majitele bytu, aby obývák byl nejen útulný, ale také dostatečně reprezentativní.

  Někdo dává přednost klasické obývací stěně, jinému se líbí volný prostor, který vybaví pouze několika solitérními kusy. Další variantou je retro nábytek a rustikální komody, což dodává interiéru atmosféru a kouzlo starých časů. Moderně smýšlející majitelé se zaměřují na praktičnost, ale řada lidí si potrpí také na přepych. Zejména pro ně jsou určeny luxusní obývací stěny.

  Materiál

  Materiálem pro nábytek v obýváku včetně luxusních obývacích stěn bývá jak tradiční dřevo, tak i moderní materiály, ke kterým patří zejména lamino. Tento materiál je odolný proti krátkodobé vlhkosti a otěruvzdorný. Proto se snadno čistí a nevyžaduje ani použití různých chemických přípravků, čistidel a leštidel. Z luxusní stěny z lamina stačí vždy jednou za čas setřít prach nejlépe vlhkým hadříkem a nábytek vypadá stále jako nový. Jedná se vlastně o dřevotřískové desky polepené laminovacím papírem namočeným v melaminové pryskyřici. Povrch desky je potažen fólií v různých barevných odstínech a dekorech. Například dekor dřeva téměř nerozeznáte od tradičního masivu. Luxusním dojmem působí zejména dekor napodobující dub, ořech, akácii nebo některé exotické dřeviny. Můžete si tak pořídit luxusní obývací stěnu, ovšem za mnohem nižší cenu než byste vynaložili za stěnu z masivu. Budete mít mnohem méně práce s údržbou a čištěním a navíc využijete některých předností lamina v porovnání se dřevem. Jedná se o vyšší tvrdost, odolnost vůči vlhkosti a díky tomu i o delší trvanlivost.

  Módní trendy

  Luxusní obývací stěny podléhají samozřejmě i módním trendům. Módní je například kombinace černé a bílé barvy, chromovaných dílů a skla apod. Moderně a luxusně působí prosklené obývací stěny, navíc uvnitř dekorativně osvětlené, takže hlavně večer vyniknou vystavené předměty. Ostatně mnohé moderní obývací stěny působí luxusnějším dojmem než některé dražší stěny z masivu. Navíc jsou praktické, elegantní a lehké, což oceníte při čištění a zejména při přemisťování nábytku.