• Moderní obývací stěna

  Úvodem je třeba uvést, že obývací stěny dělíme na moderní, klasické a sektorové. Z minulých dob známe především klasické obývací stěny, obvykle vyrobené z masivu. Sloužily v obývacím pokoji mnohdy po celý život majitelů. Jejich nepraktičnost, velká váha a obtížná manipulovatelnost se nejvíce projevila při malování stěn pokoje, nebo v případě přemísťování nábytku, rekonstrukce bytu nebo stěhování. Všechny tyto negativní stránky eliminují moderní obývací stěny, které jsou především lehké, lze je snadno přemísťovat, různě doplňovat a vzájemně kombinovat.

  Současné materiály

  Ani současná doba nezavrhuje dřevo úplně, jelikož dřevo je a bude stále velice vhodným materiálem i pro obývací stěny. Vedle dřeva se ovšem stále více uplatňují i jiné materiály. Oblíbené jsou například laminované dřevotřískové desky, dále kov, sklo a různé kombinace těchto materiálů. Nejrozšířenější jsou dnes moderní obývací stěny z lamina, které je povrchově upraveno v desítkách designů. Moderní je například kombinace bílé a černé. Dále si můžete vybírat mezi laminem dub, ořech, akacie, bruges a spoustou dalších povrchových úprav. Lamino dub a ořech jsou oblíbené v černé i bílé barvě, ale nejvíce asi v decentní přírodní hnědi.

  Provedení

  Současným moderním trendem jsou komody a různé malé skříňky, které jsou připevněny na kovové konstrukci nebo zavěšeny na zdi. Výhodou je snadná instalace, možnost kombinování a obměny.

  Každý si dnes může vybavit obývací pokoj podle svých představ a vkusu. I nadále bude v oblibě rustikální nábytek, který se hodí i do moderního bytu. Při zařizování obývacího pokoje máte možnost pořídit si moderní obývací stěnu, nebo v pokoji umístit několik solitérních kusů nábytku, kterými mohou být již zmíněné komody. Záleží na vkusu a stylu života každého, ale také je třeba hledět na celkovou atmosféru a sladění jednotlivých prvků do harmonického celku.

  Co dnes nejvíce „frčí“

  Především jsou to obývací stěny, které svým designem a celkovým provedením působí nadčasově, ale zároveň splňují i nároky na praktičnost, zejména úložné prostory v obývacím pokoji. Elegantně a luxusně působí prosklení a efektně nasvícené skříňky, ve kterých vynikne sklo, porcelán a jiná dekorace.