• Náplň do sedacích vaků

  Sedací vaky jsou hitem několika posledních let. Představují moderní variantu velice pohodlného posezení, díky maximálnímu přizpůsobení se vašemu tělu. To je způsobeno především náplní samotného vaku, kterých existuje celá varianta a každá je vhodná pro trochu jiný styl sezení ve vaku.

  Mít svůj vlastní sedací vak je snem snad každého teenagera a nejen jeho. Jedná se totiž o velice moderní kus nábytku, který lze umístit všude tam, kde je potřeba vytvořit dostatečně pohodlné místo pro posezení. Aby však byl vak co nejpohodlnější, je potřeba ho vyplnit materiálem, který nám bude co nejvíce vyhovovat.

  Jaká naplň?

  Polystyrenová drť je jednou z možných variant, čím vak naplnit, ovšem nejedná se o volbu ideální. Tato drť má totiž tendenci velice rychle slehnout a již se nenavrátit do svého původního stavu. Navíc se z této drti práší a jemný polystyrenový prach je možné vdechnout, takže je i trochu zdraví škodlivá. Pro náplň vaku se tak mnohem více hodí tvrzené polystyrenové kuličky EPS. Podle toho jakou velikost jednotlivých kuliček zvolíte, a také v jakém počtu je do pytle nasypete, se budou odvíjet vlastnosti samotného pytle. Čím vyšší hustota, tím bude pytel tužší a tvrdší a čím méně kuliček, tím více vás obejme a nechá klesnout k zemskému povrchu. Větší kuličky také mají větší tendenci slehávat.

  Cena

  Při pořizování vaku se spíše podle jeho ceny řiďte kvalitou použitých materiálů. Jelikož jsou vaky u nás v poslední době opravdovým hitem, nebojí se někteří obchodníci cenu svých vaků navýšit na zcela nerozumnou cenovou hladinu. Pamatujte, že i ty levnější sedací pytle mohou nabídnout náplň do sedacích vaků v kvalitě, které se ta z pytle dražšího nevyrovná.

  V případě nehody

  Pokud se vám stane určitá nehoda a vak se vám nešťastnou náhodou protrhne a jeho obsah vysype, popřípadě pokud jeho náplň natolik slehne, že se v něm již nedá sedět, nemusíte zoufat. K dispozici jsou náhradní náplně, které si můžete v klidu pořídit za přijatelnou cenu. Doplnění takovéto náplně do pytle by pak mělo probíhat celkem snadno díky otvoru, který by pro tyto účely měl každý pytel mít. Popřípadě můžete využít vzniklou neplánovanou díru, náplň skrze ní doplnit a poté celou díru vyspravit.