• Něco rustikálního do bytu? Zkuste ratanový taburet.

  Pokud máte rádi přírodu a nestačí vám mít jí jen za okny, ale rádi byste si jí přenesli i do vašeho obýváku, pracovny či jiných prostor, ve kterých se můžete usadit, pak můžete vyzkoušet ratanový nábytek, který je pevný, odolný a atraktivní. No, a pokud rádi lenošíte, měli byste svou sadu ratanového nábytku obohatit i o ratanový taburet.

  ratan-taburetRatanový nábytek je vyráběn z ratanu, což je druh popínavé dřeviny, která roste v exotických zemích. Ta je velmi oblíbená pro svou lehkost a pružnost, která umožňuje velmi snadné tvarování a pletení do tvarů které jsou potřeba. Po vyschnutí je tento materiál pevný, odolný a pružný. Dají se z něj tvarovat snad všechny kusy nábytku, které mají vysokou nosnost a nabízejí i pohodlí.

  Z ratanu je vyráběn zejména sedací nábytek, ale také nejrůznější truhly, skříňky či komody. Sedací nábytek vyrobený z ratanu nabízí spoustu možností, kreativity a pohodlí. Nemusíte mít vůbec strach o jeho pevnost. Nejdůležitější je jen aby se ratanové proutí nezlomilo.

  Pokud holdujete opravdu velkému pohodlí při sezení, můžete si pořídit i ratanový taburet. Jedná se o menší kus nábytku, na který je možné se posadit, ale si na něj můžete odložit nohy při sezení v křesle. Představuje univerzální kus nábytku, který je mobilní, takže s ním můžete různě manipulovat, přesouvat ho a kombinovat s dalšími druhy nábytku.

  Více ratanových taburetů

  Ratanový taburet v mnoha podobách

  Taburety jsou vyráběny v nejrůznějších designech. Je na ně využíváno silnější i slabé proutí. Sedací, či odkládací plocha může být buďto upletena ze slabých proutků, čímž není dosaženo takového pohodlí, ale vysokého přírodního vzhledu, nebo může být doplněn o polstrování, díky kterému tento kus nábytku dostane zcela novou podobu. Polstrování a následné potahy totiž mohou mít nejrůznější barvy, které můžete měnit podle nálady.

  Samotná barva ratanu, a tedy i taburetu, záleží na laku kterým je dřevo ošetřeno. Nejčastější je přírodní medová barva dřeva. Můžete však narazit i na tmavý či úplně světlý až bílí ratanový nábytek, který působí velmi vzdušně a lehce. Je vhodný především na terasy, či do větších prosvětlených prostor.
  Ratanový nábytek má jednu jedinou nevýhodu. Díky nejrůznějším záhybům, a škvírám se z něj velmi špatně odstraňuje prach. Ale za ten kus přírody u sebe doma to stojí. Co říkáte?

  Chci si vybrat ten správný taburet