• Obývací stěna buk? Přírodní kouzlo!

  Oblíbená barva nábytku, udržující dojem velkého, světlého a vzdušného prostoru, vhodná a hojně využívaná především do dětského pokoje – to je barva nábytku s provedením buku. Zároveň je to jediná barva nábytku, kde máte i na dálku možnost vidět hru letokruhů či jiných prasklin nebo vlásečnic dřeva, „nastražených“ tmavší barvou.

  Pod spojením „obývací stěna buk“ se totiž povětšinou jedná o atrapu nábytku z pravého dřeva. Ta se totiž těší veliké oblibě, byť se domácnosti vlivem nastupující módy vintage stále častěji ubírají k surovému, ale cenově náročnějšímu dřevu.

  obyvaci-stena-buk

  Jak vybrat obývací stěnu z buku

  Barvu buku si nejen pro obývací stěnu vybírejte právě především v případech, máte-li malý byt, který nechcete ještě více zmenšovat tmavým nábytkem. Navíc, máte-li právě vy rádi opravdové dřevo, ale nemůžete-li si jej dovolit, nábytek z dřevotřísky, potažený „tapetou“ s barvou buku, se svými vzory dřeva, dřevo alespoň „naoko“ vynahradí. Koupit si ale nemusíte pouze atrapu takového stromu včetně detailů, někomu stačí jen odstín takové hnědé…
  Nechcete-li být monotónní, k tak velkému prvku obývací stěny barvy buku, doplňte alespoň kontrast v podobě tmavších doplňků na policích obývací stěny, případně existují alternativy obývacích stěn, majících odlišnou barvu dvířek skříněk, těšící se rovněž zájmu kupců.

  Výběr stěny v barvě buku

  Na co si dát pozor?

  Údržba cenově dostupných obývacích stěn i jiného nábytku, tvořeného se zbytků dřeva, potaženého formu vyhlazující, pevnou tapetou nejbohatších vzorů i barev, je snadná, právě oproti údržby pravého dřeva.

  Není radno však dřevotřísku zatěžovat, ani se na skříňky stavět nebo je posouvat po zemi. Špatně vymyšlená je rovněž zadní stěna každého nábytku z dřevotřísky, která je tvořena de facto pouhým zpevněným „papírem“, potaženým rovněž stejnou tapetou, ale jen z přední strany stěny. Její záměr je sice možnost udělat do ní díru pro kabely elektroniky, které dále vedou do zásuvky ve zdi, ale spíše podléhá naprostému znehodnocení vlivem plísně, nešťastného prokopnutí nebo znehodnocení už rovnou během špatné instalace.

  Chci obývací stěnu v buku