• Obývací stěna ve stylu dub sonoma – výběr

  Jedním z charakteristických prvků obýváku a je prostor, do kterého umisťujete televizi, přehrávače, vystavujete na nich své fotografie a ukládáte do nich nejrůznější předměty.

  Tento prostor je často řešen obývací stěnou, coby kusem nábytku, který umožňuje chytře a esteticky vytvořit veškeré potřebné prostory a odkládací plochy, které potřebujete. Pokud se rádi obklopujete moderním nábytkem, ale zároveň nedáte dopustit na klasické zpracování dřeva, pak by vás mohla zaujmout obývací stěna dub sonoma.

  obyvaci-steny-dub-sonoma

  Materiálem je prověřený masivní dub

  Název tohoto kusu nábytku se odvíjí od použitého speciálního typu dřeva. V sobě snoubí eleganci, modernost, praktičnost, ale také určitý konzervatismus. Jedná se o kus nábytku s velmi světlou barvou, a výraznou kresbou dubového dřeva.

  Světlá až krémová barva, tohoto kusu nábytku, působí moderně a pokud jí budete kombinovat s tmavším odstínem okolních zdí, vznikne vám skvělý kontrast barev. Světlá barva je také způsobem, jak celý prostor prosvětlit a provzdušnit a zároveň vyvolat pocit elegance a důstojnosti interiéru.

  Ukažte mi další obývací stěny z dubu

  Díky hladkému povrchu a světlé barvě se bude obývací stěna dub sonoma velmi jednoduše udržovat a všechny vystavené věci k ní budou vytvářet příjemný kontrast. A jelikož bývá klasickou barvou moderní elektroniky černá, zapojte vaší televizi, přehrávače či konzole svým určitým způsobem do designové hry barev.

  Obývací stěna dub sonoma a její využití

  Modernitu této stěny zmírňuje kresba dřeva, která působí klasickým dojmem poctivého kusu nábytku. Budete tak mít ve svém interiéru malý kus přírody, která ve vás bude vytvářet příjemný pocit propojení interiéru s exteriérem.

  Co se týče druhů skříněk, rozměrů a variability, existuje mnoho výrobců, kteří pracují s dubem sonoma, díky čemuž je nabídka na trhu opravdu pestrá a snad každý si najde to své. Mnoho výrobců také kombinuje tuto barvu dřeva například s lakovanými dvířky ve vysokém lesku a různých barevných provedeních.

  Varianty se sklem a šuplíky

  Velmi zajímavá je také kombinace světlého dřeva a skleněných výplní dvířek. Stěna pak působí velmi lehce a jemně a stává se tak jen tichou součástí obývacího pokoje, aniž by na sebe upoutávala příliš mnoho pozornosti.

  CHCI vidět všechny sety z tohoto materiálu

  Cena tohoto kusu nábytku je různorodá. Záleží především, zda budete volit mezi masivem či dýhou a také jaké rozměry a druhy skříněk si zvolíte. U obývacích stěn však platí pravidlo, že šetření zde není příliš na místě. Přeci jen jedná se okus nábytku, který budete mít na očích a využívat, dennodenně.