• Obývací stěny a sestavy – stojí za investici?

  Snad každý má rád symetrii a sladění interiéru do jednoho stylu či barvy. Jenže jak toho dosáhnout, když chceme mít podstatnou část nábytku v obývacím pokoji v jedné celistvé sestavě? Řešení je poměrně nasnadě.

  Obývací stěny (ne obytné, jak se často mylně píše) patří sice mezi ty největší kusy nábytku v domácnosti, ale dokáží změnit k nepoznání jakýkoliv byt. Většinou jsou tyto atypické bytové prvky dominantní částí například obývacího pokoje. Zde tvoří pomyslný střed místnosti s plochou televizí (domácím kinem), soustavou reproduktorů a samozřejmě přehrávačů CD/DVD či BlueRay médií.

  Jak jsme vybírali krásné obývací sestavy?

  Tato sestava je hudebním i filmovým místem, které nikdy neomrzí. Neustále vám bude sloužit a ušetří vám spoustu místa. Vše kolem domácí zábavy (i například herní konzole či promítačky) mohou být ukryté právě v takového šikovné stěně. Přehlednost zde napomáhají prosklené či jinak odělené skřínky.

  CHCI vidět všechny obývací stěny

  Nám se nejvíce líbí, že si můžete najít svůj styl mezi nepřeberným množstvím. Je libo minimalistický? Rustikální či retro vzhled? Nebo dokonce futuristický a moderní? „Své“ si najde zde naštěstí každý. I ten, který jde přirozeně po nižší ceně a hledá levné modely, případně i ten, který si rád připlatí za svébytný luxus.

  Krásné obývací sestavy

  Ani jedněm se nedivímw, že chtějí své peníze investovat pro právě do sestav skřínek, TV stolku a množství doplňkových prvků. Alternativou k těmto stěnám jsou samostatné závěsné skřínky. Při vhodném výběru jejich funkci dokáží částečně nahradit.

  Při výběru těchto užitných stěn jsme začínali především u stylu a samozřejmě i použitého materiálu. Klasické české dřeviny typu dub, buk, jasan či borovice jsme rovnou z výběru vynechali – právě z těchto typů dřeva máme vybraný nábytek do jiných místností. Do obývacího pokoje jsme hledali něco specifického. Neotřelého – třeba jako:

  • wenge,
  • olše,
  • javor,
  • ořech.

  Ani barva není rozhodně zanedbatelná. Základní bílá či černá neurazí, ale my máme rádi přiznané dřevo, takže jsme vybírali především modely z masivu. Ty, které na první pohled zaujmou a nenechají vás na pochybách, že vydrží dlouhé roky.

  CHCI vidět všechny obývací stěny