• Originální bytové doplňky vás budou těšit každý den

  Každý domov nás naplňuje radostí, inspirací a klidem. Může za to několik faktorů, jedním z nich jsou i vhodně zvolené bytové doplňky. Jsou doplňky do bytu důležité a zásadní? My říkáme ano, v našem článku se dočtete, proč pečlivě tyto drobné předměty vybírat, kde je nakupovat a jak je umístit do interiéru.

  Vhodné doplňky zlepšují naše bydlení

  Od dětství se obklopujeme různými předměty, některé jsou ozdobami, jiné mohou plnit sběratelský účel, další jsou přesně a cíleně vybírané. Předně musíme myslet na to, že bytové doplňky vybíráme nejen do konkrétního interiéru, ale musí se nám i líbit.

  Vázy, misky, fotografie, knihy, obrazy, ale i drobný nábytek. Jejich umístění ale musíte promyslet, protože každý hezký doplněk se stává krásným až jeho užíváním nebo umístěním na správné místo v bytě.

  Světlo je základ zdravého života

  Skvělými bytovými doplňky jsou lampy, stínidla a další předměty, které krásně vypadají a funkčně zajišťují i vhodné osvětlení v bytě. Zde máte na výběr funkční osvětlení místnosti (lustry, stojací lampy), které zajišťují celkové světlo v místnosti, osvětlení stolu (stolní a lokální lampy). Tlumeným osvětlením skvěle navodíte intimní a příjemné prostředí, lokálním zase můžete zdůraznit některé zařízení bytu (např. obrazy, rostliny).

  Drobný nábytek je dekorací a ulehčuje nám život

  Za bytový doplněk můžeme považovat například police, které nám umožní uložení drobných věcí, ale mohou i skvěle vypadat. Police sestavené v pravidelném řádu nad sebou vzbuzují pocit uspořádanosti, ale police o různých délkách zase pocit neklidu, proto vybírejte drobný nábytek spíše symetricky.

  Originální bytové doplňky - police

  CHCI si vybrat poličku

  Dalším příkladem mohou být stojany na CD, funkční hledisko je nám zřejmé, ale pokud sladíme i tento kus nábytku do interiéru barevně a promyšleně, tak se můžeme bavit o stylovém a originálním bytovém doplňku.

  Promyslete stěny, dnes je to moderní

  17340-zrcadlo-cruzDnes se využívají stěny k dekoraci více, než kdy dříve. Protože jak víme, tak například černá barva prostory zmenšuje, bílá působí klidně a modrá zamyšleně. Ovšem dnes šli designéři interiéru ještě dále a na zni umisťují například vkusné samolepky za zeď – mají tu výhodu, že je můžete sladit barevně, velikostně i se zájmem každého obyvatele bytu (např. samolepky s oblíbenými zvířaty, přírodními motivy atp.).

  S dalším nástěnným doplňkem se setkáváte každodenně.Zkusili jste někdy nevyužívat jeden den zrcadlo? Asi si to neumíte ani představit, každý outfit přece potřebuje kontrolu znalého oka. I zrcadla považujeme za bytové doplňky, které mohou být originálním oživením interiéru, můžeme vybírat například z retro nebo rustikálních zrcadel, které jistě oživí každý interiér.

  CHCI si vybrat zrcadlo

  Naše rada na závěr tedy zní: Originální bytové doplňky mohou ulehčit a zklidnit váš život, pečlivě je vybírejte, uvažujte o jejich umístění a užívejte si je každý den.