• Pletené taburety si s ostatními nespletete…

  Jsou jedinečné. Odlišují se. Nestydí se za svůj domácký původ. O kom je řeč? Přeci o pletených taburetech. Před 8 lety vtrhly do českých domácností a pravděpodobně z nich jen tak nezmizí. A jsou k tomu dostatečné důvody – prvním je bezesporu vzhled. Domácky jednoduchý, pletený jak z babičina kousavého svetru. Zde však zapomeňte na nepohodlí.

  Pohodlí s taburetkami – nadevše

  Naopak – patří mezi ty nejpříjemnější sedací prvky, které si můžete domů pořídit. Mohou soutěžit snad jen se sedacími pytli. Ty pravděpodobně z piedestalu nejbolíbenějšího sedacího nábytku u generace 25+ nikdo nedostane.

  Pletené taburety a jejich klasické varianty z masivu a s čalouněním

  Taburety mají oproti nim však výhodu v jednoduchém přenášení. Bývají většinou duté, takže mají velmi příjemnou váhu. Takřka minimální. Velký rozmaz zaznamenaly díky mnoha módním ikonám a magazínům o moderním bydlení, které je protlačily do českých domovů a bytů.

  Se styly si lehce poradí

  A vlasně proč ne. Vypadají skvěle jak v moderním stylu (zde působí jako ostrý konstrast vůči minimalistickému nábytku), tak i typicky česky „domáckém“. A neprovokují snad nikoho – to se nedá říci o „němých sluzích“, kteří si do českých domovů hledají cestu už hodně dlouho. A ještě se jim to plně nepodařilo.

  Ukažte mi nabídku všech taburetů

  Taburetky jsme si u nás také oblíbili – jak ty klasické pletené, tak ty s důmyslnými úložnými prostory. Můžete do nich ukrýt kdejaké dobrůtky (na každého snad někdy přijde neodolatelná chuť na medvídky), případně čtivo na delší chvíle. Servírovací sady pro návštěvy se sem dají také ukrýt. Stačí jen dávat pozor.

  Jen tak se jich nezbavíte

  Co se mi však na nich líbí nejvíce, je to, že mají neskutečnou výdrž. Bývají většinou vyrobené z syntetických vláken, které prostě nepovolí. A nenechají vás (ani návštěvu) nikdy ve štychu. I pro ně jsou ideální – stačí jich mít větší množství ukrytých například v přístěnku či na chodbě a když přijde velká a bujará návštěva, jako když je „najdete“. Ideální na nečekané párty až do časného rána.

  Tyto malá a pohodlná sedátka si zkrátka našla cestu do srdcí Čechů. A my to chápeme. Také mezi ně patříme.

  Chci vidět všechny taburety