• Pohodlné pohovky, které si zamilujete…

  Není se čemu divit, že každý si chce po náročném pracovním dni odpočinout. A to pokud možno už doma na gauči, obklopený svými nejbližšími a sledující oblíbený rodinný film.

  Pohodlná pohovka do příjemné domácnosti prostě patří. Je jedno, jestli jí budeme říkat gauč, lenoška či sofa. Vždy to bude jeden z nejpříjemnějších bytových doplňků, které vůbec známe. A hlavně je multifunkční.

  K čemu vlastně slouží?

  Při nečekané návštěvě poslouží jako ideální sedátko. Při delších večerech můžete využít i její rozložení (pokud to umí) a pohodlně se uvelebíte se svým protějškem.

  Tipy a rady na výběr příjemné pohovky

  Některé mají v sobě i šikovně ukryté úložné prostory, takže vám zmenší počet drobností, čtiva a dalších věcí, které by jinak ležely po celém obývacím pokoji. Jistě s námi budete souhlasit, že správně vybraná lenoška je středobodem snad každého domova.

  Výběr je klíčový

  Jenže, když je tak důležitá, jistě je důležité věnovat velkou pozornost jejímu výběru. Nenechte se nalákat výprodeji a levnými kopiemi. Je to nábytek, který vám bude dělat dennodenní službu. Musí něco vydržet. Musí vypadat k světu. Zkrátka řečeno – musí vám dělat radost. Tak jak vybrat krásnou pohovku, která vám vydrží dlouhé roky?

  CHCI vidět všechny krásné pohovky

  Začněme u velikosti – chcete malý gauč do dětského pokoje (ano i takové existují), velkou „dospěláckou“ do obýváku? Pokud si vyberete druhou možnost, musíte si ještě rozhodnout, jestli chcete čistou klasiku, nebo rozkládací. Ta samozřejmě zabere dvojnásobek prostoru.

  Jaký tvar je ideální?

  A co takové rozložení? Do písmene U? Vejdete se do ní všichni i s širokou rodinnou, ale zabere dost místa. Nebo rohovou? Skvěle vyplní i menší byt a nabídne nadstandardní pohodlí. Na výběr je ještě klasická 2-3 místná. Prostě a jednoduše gauč.

  Případně můžete vzít zavděk jednoduchým (a často jednomístným) divanům, otomanům či polohovacím lenoškám. Své využití mají především v domácnostech, kde není moc dospělých členů. Nabídnou rozhodně fantastické pohodlí – to neodmítne nikdo.

  Stylovka se neztratí

  Velikost máme vybranou – tak co vyřešit vzhled? Moderní? Retro? Rustikální? Případně jednoduchý s oblými opěrkami, který sedne snad do každého interiéru? My volíme moderní čistý a minimalistický styl. Jednoduchost má prostě něco do sebe.

  A nakonec nám zbývají funkce. Má být rozkládací? Případně s velkými úložnými prostory? Nebo dokonce omyvatelná? Ta je skvělá v domácnosti s menšími dětmi, případně s zvířecími mazlíčky. Nic nenaštve více, než zašpiněná nová pohovka. Jak si vyberete vy?

  Ukažte mi všechny pohovky v nabídce